mobile

MDK, FETA, pęknięty chodnik i „Cyganeria”

Kolorowo, teatralnie i śpiewająco – tak będzie się przestawiał najbliższy tydzień w kulturze. Niemal codziennie czekają na nas mocne, artystyczne akcenty. Na kilka z przygotowanych atrakcji czekaliśmy niemal rok.

inf.pras.
MDK, FETA, pęknięty chodnik i „Cyganeria”

W weekend 8–9 lipca Chełm będzie gościł Mobilny Dom Kultury. Zobaczymy Teatr Qfer, Teatr Barnaby, usłyszymy recital aktorki Marty Andrzejczyk i koncert Remontu Pomp oraz Alicji Zdrojewskiej i zespołu Alula. Nie zabraknie też rodzinnych warsztatów dla gości.

Od 8 lipca zapraszamy do Wyspy Skarbów GAK, gdzie rozpoczyna się wystawa pocztówek Pozdrowienia znad Wisły.

W poniedziałek, 10 lipca w Europejskim Centrum Solidarności zostanie otworzona wystawa Bursztyn Bałtycki. Tradycja i innowacja. Ekspozycja będziemy mogli zobaczyć do 12 września.

Prawdziwa gratka dla miłośników integracji sztuki i przestrzeni miejskiej to XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W tym roku przygotowano ponad 60 spektakli odbywających się w przestrzeni Dolnego Miasta. Festiwal będzie trwał od 13 do 16 lipca.

Wystawę o intrygującej nazwie Fragmenty pękniętego chodnika (pod bacznym spojrzeniem) przygotowało na 14 lipca Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2. O godzinie 19.00 zapraszamy na wernisaż. Prezentacja będzie się koncentrowała na dwóch miastach – Gdańsku i Wilnie. Istnieje możliwość uczestnictwa w wystawie z audiodeskrypcją – udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących.

Tydzień zakończymy „Cyganerią” Giacomo Pucciniego, pokazywaną w ramach wydarzenia Opera na Targu Węglowym. Na żywo operę skomentuje ekspert Jerzy Snakowski oraz sopranistka Katarzyna Hołysz. Rozpoczynamy o 20.00.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda