mobile

Maseczki dla seniorów

W dobie pandemii koronawirusa Rady Dzielnic z Grabówka i Leszczynek postanowiły wesprzeć mieszkańców w tych trudnych dla wszystkich chwilach. Ponad 200 maseczek uszytych własnoręcznie przez radnych, trafiło do rąk lokalnej społeczności.

inf. prasowa
Maseczki dla seniorów

- Gdyńskie Rady Dzielnic po raz kolejny pokazały jak ważna w codziennym życiu jest współpraca i empatia na drugiego człowieka. Takie inicjatywy są budujące, a mieszkańcy z pewnością docenią zaangażowanie i pomoc ze strony radnych dzielnicy. Solidarne działania w dobie pandemii, przywracają nam wiarę i pozwalają na powolne powracanie do normalności – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Do uszycia maseczek zaangażowały się radne Beata Góralska, Natalia Kłopotek-Główczewska, Aleksandra Hołomej z Grabówka oraz Ewelina Kucharzak-Mierzejewska z Leszczynek, obie dzielnice w szyciowym wyzwaniu wsparła Anna Myszka, radna miasta. Żadna z pań na co dzień nie szyje, wyciągnęły jednak maszyny i podjęły się tej niezwykłej inicjatywy. W efekcie wspólnymi siłami stworzyły ponad 200 maseczek.

- Bardzo potrzebna akcja w dobie pandemii, radni Dzielnicy Leszczynki i Grabówka wykazali się ogromną empatią myśląc o seniorach w swoich dzielnicach. Pokazali jak ważna jest lokalna współodpowiedzialność. Cieszę się, że mogłam dorzucić swoją cegiełkę - mówi Anna Myszka, radna miasta.

W dzielnicowych pakietach znalazły się: uszyte maseczki z instrukcją prania, wizytówki rad dzielnic wraz z najważniejszymi telefonami alarmowymi oraz miejscem na wpisanie osoby, którą należy poinformować w razie wypadku, wszystko zostało zdezynfekowane i szczelnie zamknięte w woreczkach strunowych.

- Wspólnie uszyłyśmy ponad 100 maseczek, które zostały rozdane wśród seniorów dzielnicy. Akcja ważna w dobie pandemii, ale również bardzo zbliżająca. Pokazaliśmy jako radni, że nawet w tym trudnym dla wszystkich czasie możemy zjednoczyć siły i realizować ważne pomysły. Mieszkańcy byli zaskoczeni i bardzo zadowoleni. Ich sympatyczne nastawienie do całej akcji było dla nas największą nagrodą – mówi Aleksandra Hołomej, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Grabówek.

Akcja przekazywania maseczek rozpoczęła się na Grabówku w środę, a w czwartek dołączyły do niej Leszczynki. Radne, autorki maseczek oraz przedstawiciele rad: Zofia Gregor, Krzysztof Zieliński, Barbara Wyka oraz Łukasz Strzałkowski i Paweł Musiał, rozdawali pakiety w często uczęszczanych przez mieszkańców punktach dzielnicy. Nietypowe prezenty, przy zachowaniu reżimu sanitarnego trafiły przede wszystkim do rąk seniorów.

- Koronawirus w ostatnich tygodniach pokrzyżował wiele planów rady dzielnicy, ale radni chcą w tym trudnym dla wszystkich okresie, być ze swoimi mieszkańcami. Wspólnymi siłami zrobiliśmy dzielnicowy maseczkowy pakiet, pierwsze z nich już trafiły w ręce seniorów, kolejne rozdamy w najbliższych dniach mieszkańcom naszej dzielnicy. Maseczki są darmowe a ciepły uśmiech i miłe słowo od mieszkańca to najlepsza nagroda – podkreśla Łukasz Strzałkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Leszczynki.

Gdyńskie Rady Dzielnic aktywnie włączyły się w pomoc w walce z koronawirusem. Podczas kwietniowej zbiórki pieniędzy pod hasłem „Dla GDYŃSKICH SZPITALI I POGOTOWIA RATUNKOWEGO na środki ochrony osobistej do walki z koronawirusem, organizowanej przez Radnych Gdyńskich Dzielnic” zebrano kwotę 19 tysięcy 780 złotych. Radni wspierają także inne akcje charytatywne m.in. kwestują na rzecz Hospicjum Dziecięce im. Św. Wawrzyńca „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, organizują spotkania świąteczne dla seniorów i potrzebujących, a także sprzątają dzielnice w ramach Światowego Dnia Ziemi. Empatia i determinacja w działaniu to priorytety w społecznej pracy radnych dzielnic.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda