mobile
REKLAMA

Maraton Solidarności – chwilowe zmiany w ruchu

Wielkimi krokami nadchodzi kolejna, już 24. edycja słynnej biegowej imprezy – Międzynarodowego Maratonu Solidarności. Ponad 800 biegaczy w najbliższą środę, 15 sierpnia przemierzy symboliczną trasę rozpoczynającą się w Gdyni, przez Sopot, aż do mety w Gdańsku. Kierowcy powinni przygotować się na tymczasowe zmiany w organizacji ruchu!

Informacja prasowa/Gdynia.pl/Kamil Złoch
TAGI
Maraton Solidarności – chwilowe zmiany w ruchu

Międzynarodowy Maraton Solidarności to biegowa tradycja, która trwa w Trójmieście aż od 1995 roku. Wówczas, dla uczczenia pamięci ofiar grudnia 1970 i poległych stoczniowców na Wybrzeżu Gdańskim zawodnicy pokonali klasyczny maratoński dystans – 42 192 metry. Zawsze 15 sierpnia, zawsze przez Gdynię, Sopot i Gdańsk. Przed nami tegoroczna edycja maratonu, w której wystartuje co najmniej 800 zawodników.

Organizacja biegu wiąże się też ze zmianami w organizacji ruchu na niektórych ulicach, na które muszą się przygotować kierowcy i mieszkańcy. W granicach miasta 15 sierpnia część trasy Maratonu Solidarności (łącznie ze startem) będzie przebiegać m.in. w okolicy Urzędu Miasta i Pomnika Ofiar Grudnia 1970, ulicą Świętojańską, przez Skwer Kościuszki oraz wzdłuż alei Zwycięstwa w kierunku Sopotu.

Zarząd Dróg i Zieleni informuje o następujących zamknięciach ulic, które powinny potrwać maksymalnie do 10:30:
 

od godz. 6:30

al. Piłsudskiego - na odcinku od skrzyżowania z ul. Legionów do ul. Świętojańskiej


od godz. 8:00

al. Piłsudskiego - od skrzyżowania z ul. Świętojańską do ul. Władysława IV

ul. Świętojańska - od al. Piłsudskiego do ul. 10 Lutego

Skwer Kościuszki i Aleja Jana Pawła II - cały przebieg ulic

al. Zwycięstwa - jezdnia w kierunku Gdańska od skrzyżowania z ul. Władysława IV aż do granic administracyjnych z Sopotem


W czasie wyłączenia ulic z ruchu zalecamy objazdy:

- dla kierowców jadących od strony Chyloni w kierunku Kacka/Karwin/Sopotu ulicami: Śląską, Drogą Gdyńską, Lotników i Wielkopolską (jadący ul. Władysława IV będą mogli dojechać wyłącznie do skrzyżowania z al. Piłsudskiego i dalej aleją pod wiaduktem kolejowym włączyć się do ruchu na Drodze Gdyńskiej)

- dla kierunku jazdy od strony Chwaszczyna/Karwin w kierunku Chyloni/Redy ulicami: Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską i Morską


- W czasie maratonu możliwy będzie ruch jednokierunkową jezdnią al. Zwycięstwa od granic administracyjnych Gdyni w kierunku Śródmieścia. Przed pojawieniem się na trasie maratonu zawodników utrzymywany będzie ruch poprzeczny przez al. Zwycięstwa oraz ul. Świętojańską - tak długo jak będzie do możliwe.

- Ruchem na skrzyżowaniach kierować będą funkcjonariusze policji, straży granicznej, gdyńskiej straży miejskiej oraz żandarmeria wojskowa. Przywracanie ruchu na ulicach Gdyni będzie odbywać się etapami, po opuszczeniu przez maratończyków kolejnych odcinków trasy. Orientacyjna godzina zakończenia maratonu na terenie Gdyni to 10:30.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda