mobile

Luty pełen kontrastów w Filharmonii Bałtyckiej

Luty będzie w PFB miesiącem pełnym różnorodności. Sprawdźcie repertuar Filharmonii Bałtyckiej.

TAGI
Luty pełen kontrastów w Filharmonii Bałtyckiej

Pierwszy z koncertów w tym miesiącu to „Marzę o wiośnie” 03.02. To świetna propozycja dla melomanów, którzy tęsknią za tą najpiękniejszą porą roku. Znakomity, uznany w całej Europie i koncertujący z wielkimi gwiazdami muzyki klasycznej w jej rozrywkowym wydaniu akordeonista, Klaudiusz Baran w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej PFB pod dyrekcją Massimiliano Caldiego wprawi goszczących w filharmonii Melomanów w przyjemny nastrój. W programie koncertu znalazły się  uwertura "La Cenerentola" ("Kopciuszek") Rossiniego, Koncert Nr 3 Repnikowa i I Symfonia B-dur "Wiosenna" op. 38 Schumanna.

 

Z kolei koncert "W latynoskich rytmach", który odbędzie się 17.02 to idealna propozycja dla tych melomanów, którzy tęsknie wyczekują pierwszych promieni wiosennego słońca – żywe, porywające, niekiedy egzotycznie brzmiące kompozycje twórców z Brazylii, Argentyny i Hiszpanii z pewnością rozgrzeją serca naszych słuchaczy. Melomani usłyszą przepiękne interpretacje utworów kompozytorów latynoamerykańskich wykonane przez sopranistkę Annę Mikołajczyk-Niewiedział. Orkiestrę Symfoniczną PFB poprowadzi José Maria Florêncio  W programie kompozycje César Guerra-Peixe, Hector Villa-Lobos, Alberto Ginastera. Wieczór ten jest świetną propozycją szczególnie na romantyczny wieczór we dwoje.

 

Ostatni koncert symfoniczny w tym miesiącu - 24.02 - to „Muzyka filmowa Wojciecha Kilara. Andrzej Wajda in memoriam”. Ten koncert to prawdziwa uczta dla miłośników charakterystycznych filmowych tematów z filmów Zanussiego, Konwickiego, Wajdy czy Polańskiego. Pełna rozmachu, szlachetna symfonika, delikatne motywy, niezwykłe napięcie dramatyczne stanowią podstawy nieprzemijającego oddziaływania kompozycji Kilara na kolejne pokolenia amatorów kina. W repertuarze znajdą się także utwory wywodzące się z drugiego nurtu twórczości kompozytora, oparte na melodiach ludowych Ukrainy. Orkiestrę Symfoniczną PFB poprowadzi Jerzy Maksymiuk.

 

Nie zapominamy o koncertach edukacyjnych – tym razem tych z cyklu „Fun Club Muzyki Wielkiej”. W lutowej odsłonie „Z Królewskich dworów do dyskoteki” na najmłodszych melomanów czeka wiele niespodzianek. Zobaczą m.in. pokaz tańców w kostumiach od XVIII wieku do dziś. Będą to menuet, gawot, walc, polonez, tango, samba…….. i rock&roll! Dobra zabawa i edukacja czeka zarówno na dzieci, jak i ich opiekunów!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda