mobile

Łukasz Kozub rozgrywającym Trefla Gdańsk

W sezonie 2019/2020 w drużynie „gdańskich lwów” występować będzie Łukasz Kozub - 21-letni rozgrywający, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w AKS-ie Resovii Rzeszów, a na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo świata i Europy kadetów oraz juniorów, a także indywidualne wyróżnienia dla najlepszego rozgrywającego tych prestiżowych turniejów w starszej z kategorii wiekowych. Obecnie z kadrą prowadzoną przez trenera Woickiego przygotowuje się do Uniwersjady. Z Treflem związał się dwuletnim kontraktem.

Informacja prasowa
TAGI
Łukasz Kozub rozgrywającym Trefla Gdańsk

Łukasz Kozub mierzy 194 cm i w listopadzie tego roku skończy 22 lata. Jego pierwszym klubem był AKS Resovia w rodzinnym Rzeszowie. W 2016 roku debiutował na plusligowych parkietach w barwach MKS-u Będzin, w którym grał pełne dwa sezony. W połowie minionych rozgrywek – w grudniu 2018 roku – przeszedł z Będzina do Asseco Resovii, która z powodu kontuzji polskiego zawodnika zmagała się z problemem limitu zagranicznych graczy. Dla rozgrywającego był to debiut w seniorskiej drużynie z Rzeszowa, choć już w sezonie 2014/2015 był zgłoszony do pierwszej drużyny „Pasów”. W minionych trzech sezonach w PlusLidze Kozub wystąpił łącznie w 225 setach w 76 meczach. W nadchodzących rozgrywkach młody rozgrywający zasili drużynę Trefla Gdańsk, z którym związał się dwuletnim kontraktem.

- Uważam, że przyjście do Gdańska będzie dobrym impulsem w mojej przygodzie z siatkówką. Fajnie jest grać w nowych miejscach, poznawać wielu zawodników, różne szkoły trenerskie – mówi o transferze Łukasz Kozub. – Myślę, że to kolejny krok w przód w mojej karierze. Trefl Gdańsk to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, a najlepszym przykładem tego jest chociażby Damian Schulz, który spędził tutaj cztery lata, robiąc niesamowity postęp. Liczę na taki sam progres – dodaje Kozub.

Kozub ma na swoim koncie także wiele sukcesów z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Co ciekawe, jak do tej pory wszystkie jego mecze w biało-czerwonych barwach kończyły się zwycięstwami, a turnieje, w których rywalizował złotymi medalami. Swój pierwszy krążek dla reprezentacji Polski wywalczył w 2013 roku podczas Międzynarodowego Turnieju EEVZA Kadetów. Następnie w 2015 roku w biało-czerwonych barwach triumfował w aż trzech zmaganiach - mistrzostwach Europy kadetów, podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy oraz mistrzostw świata kadetów. Rok później jako junior stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy w kategorii juniorów, a w 2017 roku złoty krążek przywiózł także z mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. Podczas obu tych prestiżowych imprez przyznano mu indywidualne wyróżnienie dla najlepszego zawodnika na pozycji rozgrywającego.

- Bardzo chciałem pozyskać Łukasza do drużyny, ponieważ jest to zawodnik, który już od kilku lat występuje w PlusLidze, ma za sobą regularne i dobre występy w MKS-ie Będzin. Podoba mi się jego gra, ponieważ widać, że ma naturalny talent do bycia rozgrywającym, dużo widzi  na boisku i potrafi dostosować rozegranie do aktualnej sytuacji – mówi Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk. – Za jego wyborem przemawiały także sukcesy odniesione w reprezentacji Polski w kategoriach kadetów i juniorów. Myślę, że jest to zawodnik, który przy ciężkiej pracy może bardzo dużo zyskać i zrobić duży krok do przodu w siatkówce seniorskiej. W Treflu Gdańsk rywalizacja na tej pozycji zapowiada się bardzo ciekawie – dodaje szkoleniowiec.

Nowy rozgrywający Trefla Gdańsk aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która zakwalifikowała się do XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Łukasz trenuje pod bacznym okiem trenera Pawła Woickiego oraz jego asystenta Daniela Plińskiego.

Źródło: Biuro Prasowe Trefla Gdańsk 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda