mobile

Lokale dla artystów

Gdańscy artyści otrzymają możliwość wynajmowania od miasta lokali na preferencyjnych warunkach. Jest to nie tylko element polityki kulturalnej ale i ukłon włodarzy miejskich w stronę artystów związanych z Gdańskiem.

 

Informator Pomorza
Lokale dla artystów

W poniedziałek odbędzie się inauguracja programu Gdańskie Otwarte Pracownie. Program zakłada wynajmowanie lokali komunalnych gdańskim twórcom na preferencyjnych warunkach. Realizowany jest dzięki współpracy Biura Prezydenta ds. Kultury, Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego oraz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Program ma pobudzić życie kulturalne miasta i doprowadzić do większego zainteresowania mieszkańców kulturą tworzoną przez lokalnych artystów. Warunkiem współpracy z miastem ma być udostępnienie przestrzeni pracowni dla publiczności i mieszkańców. Ponadto to artysta sam określi formę i czas otwarcie się na ludzi.

Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej, mówi o programie - Miasto Gdańsk na cele programu udostępni rocznie pulę 5-10 lokali pochodzących z komunalnego zasobu lokali użytkowych. Część lokali usytuowana będzie w rejonach miasta, które wymagają szczególnego ożywienia. W wynajętych lokalach artyści będą mogli, oprócz pracy twórczej, prowadzić sprzedaż swoich prac i usług. - tłumaczy.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w jednym z przygotowanych pod wynajem dla artystów lokali. Zainteresowani zaproszeni są w poniedziałek na 12.00 na ul. Na Zaspę 34. Tam też organizatorzy zdradzą szczegóły projektu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko