mobile

Listopadowa kwesta dla hospicjum inna niż dotychczas

Kwestowanie na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca na największych gdyńskich nekropoliach to już tradycja. W tym roku zbiórka odbędzie się jednak w nowej formule. Przy głównych wejściach na cmentarze staną bezdotykowe puszki, które umożliwią przekazanie datku w formie płatności bezgotówkowej. Hospicjum można również wesprzeć poprzez bezpośrednie wpłaty na konto stowarzyszenia.

inf.prasowa
Listopadowa kwesta dla hospicjum inna niż dotychczas

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, kiedy wspominamy naszych bliskich zmarłych. W tych dniach warto jednak otworzyć również serca i pomyśleć o żywych i chorych, którzy potrzebują pomocy. W tym roku kwesta listopadowa na rzecz gdyńskiego hospicjum, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, będzie inna niż zwykle.

– Co roku w okresie Wszystkich Świętych gdynianie otwierają swoje serca i pomagają Hospicjum św. Wawrzyńca podczas tradycyjnej kwesty. Do tej pory w zbiórce brały udział setki wolontariuszy, którzy zachęcali odwiedzających gdyńskie cmentarze do wsparcia akcji. Tym razem sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań i tegoroczna kwesta odbędzie się w nowej formule. Cegiełki można przekazywać bezpośrednio na konto hospicjum. Natomiast na cmentarzach staną specjalne bezdotykowe puszki. Pozwolą one szybko i w bezpieczny sposób przekazać datek telefonem. Za okazane serca bardzo dziękujemy! – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


Wsparcie można okazać w dowolnej chwili i bez wychodzenia z domu, przekazując datki bezpośrednio na konto hospicjum:
PEKAO S.A. II O/Gdynia 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794.

Ponadto zaplanowano również zbiórkę na gdyńskich cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ul. Spokojnej i w Kosakowie, a także w Rumi oraz na cmentarzu wojskowym na Oksywiu. Rozpocznie się ona 30 października i potrwa do 2 listopada. W tym roku tradycyjne puszki zastąpią ich bezdotykowe wersje, dzięki którym będzie można przekazać datek w formie płatności bezgotówkowej. Staną one przy głównych wejściach na cmentarze. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

W obecnej sytuacji każde środki są ważne i przyjmujemy je z wdzięcznością. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Te pieniądze pomogą nam przetrwać. W pierwszej kolejności zakupimy środki ochrony osobistej dla naszych pracowników i chorych – fartuchy, maseczki oraz rękawiczki, ponieważ tego teraz najbardziej potrzebujemy – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.


W zbiórce pieniędzy pomoże Vuyap - mobilna platforma płatności bezgotówkowych rodem z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. W to narzędzie wyposażone będą bezdotykowe puszki. Cały proces jest bardzo szybki i łatwy. Należy zbliżyć smartfon z włączonym NFC do naklejki z czipem lub zeskanować telefonem kod QR. Nastąpi autonomiczne przekierowanie do strony płatności. Wtedy trzeba wybrać jedną z proponowanych kwot datku lub wpisać ją samodzielnie. Następny krok to wybranie metody płatności: Google Pay, Apple Pay albo dane karty płatniczej. Po zatwierdzeniu datek zostanie przekazany hospicjum. 

Wciąż rośnie popularność płatności elektronicznych, dlatego coraz częściej ludzie nie noszą ze sobą gotówki. Wymyśliliśmy rozwiązanie, dzięki któremu w prosty sposób można przekazać środki za pomocą telefonu. Nie potrzeba do tego żadnej dodatkowej aplikacji. Po prostu przykładamy telefon do specjalnej naklejki i w trzech prostych klikach przekazujemy datek – mówi Marcin Borowski, dyrektor ds. nowego biznesu z firmy Posbit.pl, która stworzyła platformę Vuyap.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda