mobile

Lipcowe spacery po Stoczni Gdańskiej

Morska Fundacja Historyczna zaprasza w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca 2018, dwa razy dziennie (11:00 i 15:00) na otwarte, BEZPŁATNE spacery po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej z profesjonalnym przewodnikiem.

Informacja prasowa
Lipcowe spacery  po Stoczni Gdańskiej

Morska Fundacja Historyczna zaprasza w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca 2018, dwa razy dziennie (11:00 i 15:00) na otwarte, BEZPŁATNE spacery po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej z profesjonalnym przewodnikiem - byłym pracownikiem Stoczni Gdańskiej i autorem publikacji o terenach stoczniowych w Gdańsku. Start przy Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej – ulica Doki 1, Gdańsk.

Tematyka godzinnego spaceru obejmuje najważniejsze daty, wydarzenia, postacie i miejsca związane z historią Stoczni Gdańskiej od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Trasa zwiedzania prowadzi przez:
- Plac Solidarności: Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 roku, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, wartownia straży przemysłowej i Kiosk Społecznego Komitetu Budowy Pomnika,
- Droga do Wolności: Bramy do wolności projektu Grzegorza Klamana z 2000 roku, budynek Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej,
- nabrzeże stoczniowe: dok pływający, most pontonowy, żurawie stoczniowe i teren Stoczni Gdańsk SA, dawna remiza stoczniowej straży pożarnej, budynek dyrekcji Stoczni Gdańskiej oraz tereny dawnego Młodego Miasta w Gdańsku.

Spacery dostępne dla wszystkich – grup zorganizowanych i turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych, jedynie z ograniczeniem liczebności grupy - 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby rezerwujące drogą mailową na adres: mfh.gdansk@gmail.com

"Tajemnice Stoczni Cesarskiej"
Dla osób zainteresowanych rozszerzeniem tematu proponujemy fakultatywną wycieczkę po najstarszej części Stoczni Gdańskiej – Stoczni Cesarskiej z XIX wieku. Odbywa się ona bezpośrednio po zakończeniu oferty podstawowej. Czas trwania tej wycieczki to godzina, koszt wynosi 10zł od osoby.

fot.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Stocznia_Gda%C5%84ska_S.A,_historic_gate.jpg

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda