mobile
REKLAMA

Leszek Dranicki - Blues i okolice

Wirtuoz gitary, mistrz nastroju! Leszek Dranicki w Oliwskim Ratuszu Kultury! Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert Leszka Dranickiego "Blues i okolice".

Informacja prasowa
TAGI
Leszek Dranicki - Blues i okolice

Muzyka Leszka Dranickiego to przestrzeń od bluesa do jazzu, co sam określa w swojej dewizie: "klimat bluesowy, harmonia jazzowa". Już jako student Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych grał w Klubie Mechanik jako członek grupy Baszta - wyróżnionej w 1977 roku na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1982 roku został członkiem jednej z najważniejszych grup bluesowych - "Krzak". Współpracował też z Tadeuszem Nalepą. Jako samodzielny muzyk zapraszany był do wspólnego grania z rożnymi grupami, w charakterze muzyka sesyjnego. Artysta jest laureatem jednej z pierwszych edycji Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu - w repertuarze jazzowych ballad i bluesów. Dziś swoje doświadczenie przekazuje młodym jako pedagog.

Jest wirtuozem gitary, mistrzem nastroju. Specjalizuje sięw kameralnych formach jazzowych - solo, duet, trio. Jego gra kojarzy się z pulsującym swingiem - solową grą jednego z największych światowych gitarzystów - Joe Passa. Jeżeli dodać do tego ciepły, niski, o nieco chropawej barwie głos, to otrzymamy specyfikę jego koncertów. Ma wierną, dużą grupą swoich fanów i na każdym koncercie jest przyjmowany bardzo gorąco, wprost rodzinnie. Wirtuozeria gry i śpiewu jest bardzo wzmocniona znakomitą konferansjerką i kontaktem z słuchaczami. Niewiele artystów potrafi tak dowcipnie i trochę z dystansem do siebie, nawiązywać bezpośredni kontakt z słuchaczami.

W programie standardy muzyki bluesowej i utwory z najnowszej płyty "Listy jazzujące" oraz "Beatles Meet The Blues" w konwencji akustycznego bluesa fingerstyle.

Bilety 15 zł w przedsprzedaży / 20 zł w dniu wydarzenia ( o ile nie zostaną wyprzedane wcześniej:) dostępne online
https://www.kupbilecik.pl/impreza-26360-leszek.dranicki.gdansk.html

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko