mobile
REKLAMA

Lechia Gdańsk wraz z firmą CEKOL i innymi partnerami pomogła poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy na Pomorzu

Dwanaście miejscowości, ponad dwadzieścia rodzin i czternaście ton przekazanych materiałów budowlanych. To najważniejsze liczby finału akcji pomocy poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy na Pomorzu, zorganizowanej przez Lechię Gdańsk, Fundację Lechii Gdańsk, firmy CEKOL i Cashback World oraz założoną na portalu Facebook społeczną grupę “Pomoc mieszkańcom Kaszub i Borów Tucholskich po huraganie”.

Biuro prasowe Lechii Gdańsk / fot.: Grzegorz Radtke, 058sport.pl
Lechia Gdańsk wraz z firmą CEKOL i innymi partnerami pomogła poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy na Pomorzu

Akcję zainicjowaliśmy 19 sierpnia, ogłaszając specjalną cenę biletu na mecz z Jagiellonią Białystok. Dzięki Kibicom, dochód z tego spotkania razem z finansową pomocą naszych piłkarzy i sponsorów, został przeznaczony na materiały budowlane najpilniejszej potrzeby.

Zaprawy murarskie, gładzie tynkowe, wylewki i posadzki, zaprawy klejące, gładzie sypkie i wiele innych niezbędnych rzeczy - wszystko marki naszego sponsora - firmy CEKOL - w łącznej liczbie 14 ton, zostało przekazane potrzebującym w Silnie, Czyczkowych, Lotyniu, Główczewicach, Lubni, Racławkach, Parchowie, Przymuszewie, Trzebuniu, Wysokiej Zaborskiej, Nowej Cerkwi oraz Kłodawie.

– Rodzinom, które ucierpiały w huraganie, na pewno pomoże to w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw. Bardzo się cieszymy, że udało się zorganizować tę akcję i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo – powiedział Maciej Bałaziński, wiceprezes Lechii Gdańsk.

– Potrzeb wciąż jest mnóstwo, a liczy się naprawdę każda forma pomocy. W imieniu obdarowanych rodzin składam serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wzięli udział w tej akcji – dodała Maria Pieczka, jedna z koordynatorek akcji pomocy z założonej na facebooku społecznej grupy “Pomoc mieszkańcom Kaszub i Borów Tucholskich po huraganie”.

Osobne słowa podziękowania należą się firmom CEKOL oraz Cashback World, a także Fungopol i Transport Ciężarowy Jarosław Krieger. A także panu Damianowi, panu Szymonowi, panu Robertowi, pani Marii, pani Beni i innym ludziom dobrej woli, którzy wspomogli nas na miejscu w dystrybucji materiałów. Jeszcze raz Wielkie Dzięki!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko