Ladies

Biało – Zielone Ladies Gdańsk, ósmy raz z rzędu zdobyły złoty medal w mistrzostwach Polski 2017/2018. Rugbistki wcześniej startowały w zawodach pod nazwą RC Lechia Gdańsk, jednak później utworzyły własny klub. W tym sezonie to właśnie one zdobyły najwięcej punktów.

-Paulina Karwowska

Od początku istnienia ich trenerem jest Janusz Urbanowicz, który dodatkowo jest selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. Mistrzostwa składały się z ośmiu turniejów. Do klasyfikacji generalnej liczyły się wszystkie punkty zdobywane po kolei w turniejach. Ostatni mecz został rozegrany w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej. Ladies w wygranej nie przeszkodziła nawet zmiana harmonogramu gier, dokonana w ostatniej chwili. Dotyczyła ona wymiany drużyn z Juveni Kraków na Legię Warszawa.

Niestety mecze odbyły się bez kontuzjowanej kapitan reprezentacji Karoliny Jaszczyszyn. Jakby tego było mało, to w spotkaniu o pierwsze miejsce kontuzji nabawiła się również Laura Abucewicz. Rolę kopania na słupy przy podwyższeniach przejęła Marlena Mroczyńska.

W Gdańsku o mistrzostwa rywalizowało jeszcze pięć innych zespołów. Drugi raz w tej edycji wystąpiła Flota Gdynia.