mobile

Kurs samoobrony dla kobiet - gdzie, kiedy, dla kogo?

Pracujesz do późna, często wracasz z zabawy po zmroku? Masz daleko do przystanku, boisz się poruszać w nocy po mieście i czujesz się bezbronna? Weź udział w zajęciach samoobrony dla kobiet!

Dagmara Gradolewska/ fot.www.pixabay.com
Kurs samoobrony dla kobiet - gdzie, kiedy, dla kogo?

Gdzie i kiedy?

W ubiegłym roku Antoni Macierewicz zainicjował I edycję ogólnopolskich bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Akcja zaczęła się 19.11.2016 i będzie trwać do 03.06.2017. W województwie pomorskim zajęcia będą odbywać się w Gdyni, Ustce oraz Słupsku. Wszystkie kobiety zainteresowane udziałem w kursie mogą wybrać dwa terminy: 6.05.17 albo 03.06.17. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej, tam też można zapisać się na ćwiczenia.

Jeśli wolisz zapisać się na płatne zajęcia, np. w Gdańsku, sprawdź ofertę:

- Instytutu Krav Magi,

- Gdańskiej Akademii Sztuk Walki,

- Aikido Asahi Gdańsk

Kursy samoobrony organizują także wojsko i policja, by uzyskać więcej informacji można udać do najbliższego komisariatu lub jednostki.

Ćwiczenia na umysł i ciało

Podczas kursu poznasz skuteczne techniki obrony przed napastnikiem, możliwości swojego ciała, i nabierzesz pewności siebie. Na większości szkoleń trenerzy prowadzą rozmowy o przemocy, pokazują ćwiczenia oddechowe, uczą koncentracji i pracy głosem. Wszystko po to, by wiedzieć, jak radzić sobie z uczuciem strachu i paniki. Dowiesz się również, jak wykorzystywać różne przedmioty do walki, np. telefon, klucze, czy długopis.

Dla kogo?

Szkolenia są przeznaczone dla każdej kobiety. Wystarczy zabrać ze sobą pozytywne nastawienie i otwarty umysł. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekunów.

Wendo - „droga kobiet”

To sposób przeciwdziałania przemocy, łączący w sobie zarówno samoobronę psychiczną, jak i fizyczną. Najważniejszą zasadą Wendo jest asertywność. Zajęcia opierają się na umiejętności panowania nad emocjami - uczestniczki kursu Wendo przeprowadzają wizualizację stresujących scenariuszy napadu. Instruktorzy zwracają uwagę na mimikę twarzy, postawę ciała i wykonywane ruchy. To wszystko jest warunkiem opanowania do perfekcji technik samoobrony.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko