mobile

Książki na telefon, przez internet

Przypominamy, że od stycznia można korzystać z Gdańskiej Biblioteki Mobilnej. Oferta skierowana jest do osób chorych, niepełnosprawych i w podeszłym wieku, które nie mogą samodzielnie wychodzić z domu.

Marta Milczarek/ fot. źródło http://gss.org.pl/
Książki na telefon, przez internet

W Gdańskiej Spóldzielni Socjalnej od stycznia jest realizowany projekt pomocy dla emerytów i ludzi z niepełnosprawnością ruchową, którzy nie mogą sami dotrzeć do blibiotek publicznych. Celem spódzielni jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród osób, które ze względu na wiek lub kondycję fizyczną nie mogą swobodnie korzystać z życia społecznego i kulturalnego. To duża szasna dla wszystkich, pragnących rozwijać się i spędzać ciekawie czas w domu.

Aby zamówić wybrane pozycje do domu, należy skontaktować się z placówką przez telefon lub internet. Po zgłoszeniu prośby do czytelnika przyjeżdża jeden z pracowników i pomaga mu w wypełnieniu karty bibliotecznej oraz listy lektur.

Zainteresowani najczęściej dzwonią do GSS, do tej pory z Gdańskiej Biblioteki Mobilnej skorzystało kilkanaście osób, ale organizacja jest gotowa przyjąć zamówienia nawet 300 czytelników. Oczywiście, książki są udostępniane i dostarczane bezpłatnie przez pracowników GSS.

Mieszkańcy Gdańska mogą wybierać spośród 1800 tytułów różnych autrów literatury popularnej i pięknej, poradników oraz czasopism, które znazlały się w bibliotece dzięki różnym darczyńcom. Oferta z pewnością będzie stopniowo rozszerzana a każde wsparcie od osób prywatnych lub firm docenione. Swoje propozycje można wysyłac a adres mejlowy: gdagss@wp.pl. Spis wszystkich dostępnych książek i gazet można znaleźć na stronie interentowej Gdańskej Spółdzielni Socjalnej: www.gss.org.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko