mobile
REKLAMA

Książę William i księżna Kate we wtorek odwiedzą Gdańsk

To nie koniec gorących wizyt. Tydzień po odjeździe prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski przybędzie brytyjska para książęca. Oprócz Warszawy gości będzie można zobaczyć także w Gdańsku.

Redakcja
Książę William i księżna Kate we wtorek odwiedzą Gdańsk

William i Kate w Gdańsku pojawią się we wtorek. Przygotowania trwają w najlepsze. W piątek 30 czerwca Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odbył rozmowę z Jonathanem Knottem, ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce. Obaj panowie omawiali szczegóły wizyty. Cały pobyt jest zaplanowany co do minuty, nie ma możliwości, aby zdarzyło się coś niespodziewanego. Protokół jest niezwykle precyzyjny i drobiazgowy.
Co będą na Wybrzeżu robić ci znamienici goście? Najpierw udadzą się do byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof, gdzie spotkają się z grupą byłych więźniów. Do Gdańska zawitają po godzinie 15. Wezmą udział w jarmarku, w trakcie którego zostaną poczęstowani tradycyjnym likierem Goldwasser oraz pysznymi pierogami. Para książęca dostanie też pamiątkowe prezenty, które oczywiście będą wykonane z bursztynu. Dla Kate przygotowano piękną kolię, a dla Williama spinki do mankietów.
 O godzinie 16 księżna i książe pojadą do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego patronem jest ojciec Williama. Obejrzą specjalny spektakl, podczas którego dojdzie do uroczystego otwarcia dachu. Po przedstawieniu (i przyjęciu) para pojawi się w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie złożą kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.
Gdańszczanie i gdańszczanki będą mieli okazje zobaczyć całą rodzinę, ponieważ księżna i książę zabierają ze sobą swoje dzieci – czteroletniego George’a i dwuletnią Charlottę. Czekamy na gości z niecierpliwością.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko