mobile

Koniec prac na moście w ul. Starogardzkiej

W poniedziałek, 8 października kierowcy bez problemów pojadą już po moście w ulicy Starogardzkiej. Docelowa organizacja ruchu zaplanowana jest na rano - po godzinie 9.00 . Teraz na obiekcie jest ruch wahadłowy. Uwaga! Wprowadzenie zmian uzależnione  jest od warunków atmosferycznych.

informacja prasowa
TAGI
Koniec prac na moście w ul. Starogardzkiej

- Most na ul. Starogardzkiej jest ważną inwestycją, która usprawni komunikację w tej części Gdańska i zmniejszy korki. Obiekt, który funkcjonował w tym miejscu w ostatnich latach, był zbyt wąski, by jednocześnie mogły nim przejechać samochody z przeciwnych kierunków. Teraz się to zmieni – mówi się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz – mówi się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Oruński most łączy ul. Starogardzką z Traktem Św. Wojciecha, stanowiącym główny ciąg komunikacyjny w tej części miasta. Prace przy budowie mostu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku.  Zanim rozpoczęto budowę nowego obiektu rozebrać trzeba było poprzedni i wykonać specjalny nasyp.  Nowy most powstał dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajdowała się dotychczasowa przeprawa.

Inwestycja miała złożony charakter, bowiem oprócz mostu, wykonano też wodociąg pod ul. Starogardzką na odcinku do ul. Nowiny. Poza tym umocniono Kanał Raduni w bezpośrednim sąsiedztwie z elementami nowego obiektu, a także zlikwidowano otwarte koryto Potoku Maćkowy i przebudowano istniejący przepust.

Wykonawcą prac jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu.  Kwota jaką Miasto przeznaczyło na realizację zadania to ok. 5, 6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Infrastruktury w wysokości 3 051 100 zł.

źródło fotografii:

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda