mobile
REKLAMA

Koncertowy jubileusz Funduszu Dzieci Osieroconych

Fundusz Dzieci Osieroconych, działający pod opieką Fundacji Hospicyjnej, obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji w gdańskim Starym Maneżu zorganizowano koncert, podczas którego wystąpił Leszek Możdżer. Przedstawiciele Funduszu odebrali też nagrody i podziękowania za swoją działalność.

 

TAGI
Koncertowy jubileusz Funduszu Dzieci Osieroconych

Zanim rozpoczął się koncert Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego, przekazała na ręce Alicji Stolarczyk, Prezes Fundacji Hospicyjnej, Nagrodę Sejmiku Samorządu Województwa Pomorskiego przyznaną Fundacji Hospicyjnej za prowadzenie Funduszu Dzieci Osieroconych. Justyna Ziętek, dyrektor ds. opieki socjalnej, która od 10 lat koordynuje działania Funduszu Dzieci Osieroconych, otrzymała natomiast Medal Prezydenta Miasta Gdańska. Wręczający go zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk nie spodziewał się, że za chwilę i on otrzyma wyróżnienie - Order Słonika Tumbo, który powstał z okazji 10-lecia Funduszu Dzieci Osieroconych i ma być przyznawany osobom i instytucjom, które w sposób szczególny pomogły Fundacji Hospicyjnej zatroszczyć się o podopiecznych. Piotr Kowalczuk otrzymał go za „serce wielkie jak słoń dla podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych”.

Po części oficjalnej na scenie pojawił się pianista Leszek Możdżer. Dochód z dzisiejszego koncertu przeznaczony zostanie w całości dla podopiecznych Funduszu.

Działający przy Fundacji Hospicyjnej Fundusz Dzieci Osieroconych zajmuje się dziećmi, które straciły swoich najbliższych. Zapewnia im m.in. pomoc psychologiczną i socjalną. Organizuje też prezenty świąteczne i z okazji Dnia Dziecka i wspólne wyjazdy wakacyjne. Od początku swojego istnienia Fundusz pomógł 7500 dzieciom z całej Polski.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda