mobile

Kokoszki. Coraz atrakcyjniej w trzech parkach na terenie dzielnicy

Od kilku lat, konsekwentnie w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy zgłaszają projekty następnych etapów zagospodarowania trzech dużych zielonych terenów, które znajdują się przy ul. Azaliowej, Osiedlowej i Goplańskiej. Już dzisiaj stały się przyjemną przestrzenią do spędzania wolnego czasu.

inf. prasowa
Kokoszki. Coraz atrakcyjniej w trzech parkach na terenie dzielnicy

Co zaplanowano w tym roku, w ramach środków Budżetu Obywatelskiego 2019, w projekcie "3 parki na trzech osiedlach dzielnicy Kokoszki"?

W parku przy ul. Azaliowej wykonane zostaną nawierzchnie utwardzone (około 240 mkw. ścieżki z kostki betonowej), a także drenaż francuski (metodą tradycyjną, z kruszywa naturalnego), dzięki któremu odwadniany będzie cały teren, oraz montaż tzw. małej architektury - pięciu ławek i koszy na śmieci. Zbudowana zostanie też drewniana kładka piesza.

W tym parku trwają już prace. Obecnie wykonywany jest wspomniany drenaż francuski. Wyrównywany jest też teren, na którym pojawią się ścieżki spacerowe.

Zadanie realizuje Firma Usługowo-Budowlana Witold Cygiert. Koszt prac to blisko 113 tys. złotych.

mapka

W parku przy ul. Goplańskiej jeszcze w tym roku, po zmroku, zrobi się jaśniej. Stanie się tak dzięki zaplanowanemu montażowi słupów oświetleniowych z fundamentami. Do nich położone i podłączone zostaną kable. W ramach prac zamontowane zostaną oprawy oświetleniowe LED.

W tym parku także przystąpiono już do prac. Obecnie trwa wykonywanie fundamentów pod słupy oświetleniowe.

Wykonawcą tej części inwestycji jest firma Usługowo-Produkcyjno-Handlowa Instal-Bud Jerzy Labudda. Koszt prac to ponad 103 tys. złotych. Te zakończą się w październiku.

 

W parku przy ul. Osiedlowej, póki co, nie ruszyły zaplanowane na ten rok prace. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska musiała bowiem unieważnić poprzedni przetarg ze względu na zbyt wysokie oferty zainteresowanych firm. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny przetarg. W tym parku, w formule "zaprojektuj i wybuduj" zaplanowano montaż trzech trampolin ziemnych, ścianki wspinaczkowej, trzech ławek i kosza na śmieci. Poza tym wykonane zostaną nawierzchnie utwardzone umożliwiające wygodne dojście do wymienionych urządzeń.

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda