mobile

Kino po sąsiedzku #wGdyni

Kina pod chmurką od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród gdyńskiej publiczności. „Kino po sąsiedzku #wGdyni” to nowy cykl pokazów filmowych. Jego ideą jest dotarcie z seansami bezpośrednio do widzów w ich najbliższym otoczeniu, blisko domu.

inf. prasowa
Kino po sąsiedzku #wGdyni

- W tym roku zapraszamy mieszkańców Gdyni na wyjątkowe wydarzenie kulturalne „Kino po sąsiedzku #wGdyni”. Chcemy aby gdynianie mieli kulturę w zasięgu ręki,  spędzali wartościowy czas z rodziną i przyjaciółmi, w swoich małych ojczyznach – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

Mieszkańcy Gdyni wybrali lokalizację sześciu kin plenerowych, podczas głosowania w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku jedynie seanse w dzielnicy Karwiny, która od lat realizuje projekt kina dzielnicowego, finansowane są z budżetu Rady Dzielnicy.

- Kina plenerowe w gdyńskich dzielnicach to fantastycznych sposób na spędzenie wakacyjnego wieczoru nieopodal domu. Cały urok tych nietuzinkowych spotkań kulturalnych to sąsiedzki klimat, z rodziną, przyjaciółmi , oczywiście dobry film, a przede wszystkim atmosfera – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Poprzednie lata pokazały nam  jak chętnie publiczność odwiedza seanse pod chmurką, w tym roku wydarzenia te realizowane będą aż w siedmiu dzielnicach – dodaje wiceprezydent.

W letnie wieczory na widzów czeka 29 pokazów plenerowych, podczas których zobaczą kilkanaście produkcji filmowych. Publiczność będzie miała okazję podziwiać m.in. zwycięzcę zeszłorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, czyli „Obywatela Jonesa” Agnieszki Holland, oraz przebój kinowy ostatnich miesięcy  „(Nie)znajomi”.  Wyświetlane będą także zagraniczne hity, zrealizowane przez uznanych twórców m.in. ostatnie dzieło Woodego Allena „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, chętnie oglądana kino familijne – francuska animacja „Robaczki z Zaginionej Dżungli” czy dla najmłodszych widzów „Playmobil. Film” . Wśród tytułów pojawią się także„Chłopiec z burzy” produkcja z akcentami edukacyjnymi dla młodzieży, przygodowy z elementami fantasy „Zegar Czarnoksiężnika” oraz historyczny „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.
Jesienią odbędą się również dwie projekcje w szkołach na Karwinach.

- Mieszkańcy podczas wakacji  będą mogli wziąć udział w sensach kina po sąsiedzku w gdyńskich dzielnicach. Projekcje na które Państwo oddawali swoje głosy, czy w Budżecie Obywatelskim, czy poprzez decyzje Rad Dzielnic będą prezentowały różnorodne gatunki  filmowe i z pewnością dostarczą gdynianom wielu emocji i wzruszeń  - Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Gdyni.

Kina po sąsiedzku #wGdyni rozpoczną się od 17 lipca i potrwają do 29 sierpnia. Odbywać się będą w każdy piątek i sobotę. We wszystkich miejscach seansów do dyspozycji widzów będą wygodne rozkładane krzesła, ustawione tak, aby zachować dystans społeczny. Projekcje plenerowe zagoszczą  w dzielnicach: Cisowa, Leszczynki, Grabówek, Dąbrowa, Karwiny oraz Chwarzno-Wiczlino i Redłowo. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

W te wakacje, projekcje filmowe odbędą się w lokalizacjach:

  • Karwiny - amfiteatr przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, ul. Chwaszczyńska 26
  • Dąbrowa - teren przy Szkole Podstawowej nr 47, ul. Nagietkowa 73  
  • Cisowa – boisko „Skórki” przy ul. Chylońskiej 237
  • Grabówek – teren przy Szkole Podstawowej nr 17, ul. Grabowo 12
  • Leszczynki – teren przy Szkole Podstawowej nr 29, ul. Ks. P. Ściegiennego 8
  • Chwarzno-Wiczlino - zielona polana przy ul. Chwarznieńskiej /za Komisariatem Policji/
  • Redłowo – teren przy Szkole Podstawowej nr 34, ul. Cylkowskiego 5.


Szczegółowy repertuar dostępny na stronie www.gdynia.pl/dzielnice/wydarzenia oraz na fb Dzielnice#wGdyni

 

Na seanse wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Od 17 lipca zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19.06.2020 r. zmieniają się zasady organizacji imprez plenerowych. Na widowni będzie mogło przebywać więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego. Prosimy zabrać ze sobą indywidualne środki ochronne /maseczki, przyłbice/.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda