mobile
REKLAMA

Kino płynie Wisłą z Krakowa do Gdańska

W piątek i sobotę, 17-18 sierpnia - będziemy mogli oglądać ambitne filmy na wodzie, do Gdańska z Krakowa przypłynie inicjatywa „Kino Kraków Płynie”. To szczególny rodzaj objazdowego kina plenerowego, które zakotwiczy na przystani Żabi Kruk. Projekcje filmów rozpoczynamy o godz. 21.00. Wstęp wolny!

 

Informacja prasowa
TAGI
Kino płynie Wisłą z Krakowa do Gdańska

W ramach projektu „Kino Kraków Płynie” zamontowany na barce ekran przepłynie z Krakowa do Gdańska. Inspiracją do przemierzenia Wisły – królowej polskich rzek i połączenia tego z pokazami filmowymi, w kilku nadwiślańskich miastach, były oczywiście filmy. – Pomysł na kinowy rejs Wisłą do Gdańska zrodził się z fascynacji dawnymi motywami kina objazdowego, w połączeniu z ideą wykorzystania niezwykłego, choć trochę zapomnianego potencjału najdłuższej i najpiękniejszej z Polskich rzek. Kino na wodzie… widownia na brzegu, a wszystko to w dość nietypowej scenerii, dalekiej od dusznych i przepełnionych sal kinowych – mówi o projekcie jego organizator Ireneusz Kaczmarek.

Gdańsk jest ostatnim przystankiem na rzecznej trasie. Wcześniej pływające kino gościło kolejno w Krakowie, Sandomierzu, Kazimierzu Dolnym, Warszawie, Włocławku, Toruniu, Grudziądzu i Tczewie. – Kiedy planowaliśmy miejsca, które chcemy odwiedzić w ramach projektu, od razu było dla nas jasne i pewne, że chcemy przypłynąć do Gdańska – mówi organizator. – Rejs kinowy to oczywiście, może nie wprost, z jednej strony projekt promocyjny Miasta Kraków, ale z drugiej strony okazja do spotkania z ludźmi mieszkającymi nad Wisłą oraz Motławą i realizacji projektu, którego nikt wcześniej nie próbował.

Podczas gdańskiej odsłony projektu „Kino Kraków Płynie” zaprezentowane zostaną:

Piątek, 17 sierpnia

„Wenus w futrze” (2013) – dramat w reżyserii Romana Polańskiego.

Film jest adaptacją sztuki Davida Ivesa, nawiązującej do głośnej powieści Leopolda Sacher-Masocha o tym samym tytule. Film w 2014 roku zdobył Cezara (w kategorii najlepszy film). Został uhonorowany również za wybitną muzykę.

„Last Vegas” (2013) – amerykański film komediowy w reżyserii Jona Turteltauba.

W rolach głównych obsadzono legendy amerykańskiego kina: Michaela Douglasa, Roberta De Niro, Kevina Klina oraz Morgana Freemana. Fabuła filmu nawiązuje do hitu „Kac Vegas” z 2009 roku. Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) oraz Sam (Kevin Kline) to przyjaciele z dawnych lat. Kiedy Billy, jedyny kawaler w grupie przyjaciół, ogłasza swoje zaręczyny, cała czwórka udaje się do Las Vegas, by uczcić to wydarzenie, no i oczywiście przeżyć niezapomniany wieczór kawalerski.

Sobota, 18 sierpnia

Zagubieni” (2015) – obraz Petra Zelenki, twórcy „Guzikowców” i „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”, to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra związana z czeskim kompleksem „nieuczestniczenia we własnej historii”. Główny bohater - Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej.

La la Land” (2016) – amerykański komediodramat muzyczny w reżyserii Damiena Chazelle’a. Tytuł filmu stanowi grę słów i odnosi się do miasta Los Angeles, miejsca akcji filmu, oraz idiomu z języka angielskiego „be living in la la land”, oznaczającego „bujać w obłokach”. Film miał swoją premierę na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 31 sierpnia 2016 r. Jest to historia pianisty jazzowego Sebastiana (Ryan Gosling) i początkującej aktorki Mii (Emma Stone), którzy starają się osiągnąć sukces w swoich dziedzinach. Ich losy krzyżują się wielokrotnie. Film ten to z jednej strony brawurowy musical utrzymany w konwencji złotej ery Hollywoodu, jak i sentymentalna historia opowiadająca o uczuciu pary marzycieli. Produkcja ta została doceniona zarówno przez widzów, jak i krytyków, uzyskała przychylne recenzje i zdobyła 6 Oscarów, 7 nagród Złotych Globów oraz 5 nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Spotykamy się na Przystani Żeglarskiej „Żabi Kruk”. Projekcje filmów rozpoczynamy o godz. 21.00. Wstęp na wszystkie pokazy jest darmowy! Prosimy o zabranie kocy.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda