mobile

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym

W sobotę, 13 maja przez cały dzień zamknięta będzie ul. Rogaczewskiego ze względu na budowę nowego centrum handlowego Forum Gdańsk. Na wtorek, 16 maja zaplanowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac w obrębie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego. W związku w tym zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu tych ulic. Prace będą trwać nawet 3-4 tygodnie.

Redakcja / fot. www.pexels.com
Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym

W ramach nowej tymczasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywała od 16 maja, dwa wyremontowane pasy ul. 3 Maja zostaną udostępnione dla ruchu kołowego, natomiast prace rozpoczną się na pozostałej szerokości drogi. Tym samym ul. 3 Maja pozostanie jeszcze zwężona do dwóch pasów – po jednym w każdym kierunku. Roboty prowadzone w ramach tego etapu potrwają ok. 3-4 tygodni.

Wcześniej, w dniach 12-13 maja, w ramach obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu, wykonywane będą warstwy bitumiczne na całej szerokości przebudowywanego odcinka ul. Rogaczewskiego oraz na środkowej części ul. 3 Maja. Z tego powodu w dniu 13 maja od godziny 5:00 aż do godzin nocnych zamknięta będzie ul. Rogaczewskiego, łącznie z wjazdem na teren parkingu przy tej ulicy. Wjazd na ul. Rogaczewskiego będzie możliwy wyłącznie w sytuacjach awaryjnych dla pojazdów uprzywilejowanych.

O Forum Gdańsk

Utrudnienia w ruchu związane są z budową Forum Gdańsk – nowej i atrakcyjnej przestrzeni publicznej z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w związku z rewitalizacją historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę centrum turystyczno-kulturalnego „Kunszt Wodny” oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2018 rok.

W Forum Gdańsk znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. Powstanie także zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście. Dzięki temu kompleks będzie doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta oraz z regionem. Ponadto przebudowa wiaduktu usprawni przejazd do i z centrum Gdańska. Dogodny dojazd do obwodnicy trójmiejskiej sprawi, że do Forum Gdańsk z łatwością dostaną się również zmotoryzowani.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko