mobile

Kaszel – skąd się bierze, jak rozwija i co zrobić, aby go pokonać?

Nikt nie lubi kaszlu. Jest nieprzyjemny, uciążliwy, czasami nawet bolesny, a przy tym utrudnia codzienne czynności. Choć kojarzy się przede wszystkim z objawem infekcji, nie jest niczym innym, jak odruchem obronnym naszego organizmu. Co jest jego przyczyną, jak może się rozwinąć oraz, co najważniejsze – jak szybko i skutecznie go pokonać?

informacja prasowa
TAGI
Kaszel – skąd się bierze, jak rozwija i co zrobić, aby go pokonać?

Skąd ten kaszel?


Kaszel to odruch naszego organizmu, którego zadaniem jest ochrona dróg oddechowych przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Pojawia się w wyniku zalegającego w nich śluzu lub zanieczyszczeń i umożliwia ich usunięcie. Dzięki temu drogi oddechowe mogą pozostać drożne, zapewniając swobodny przepływ powietrza. Kaszel powstaje w wyniku podrażnienia receptorów czuciowych bodźcami mechanicznymi (kurz czy śluz), chemicznymi (np. dym nikotynowy), a także zapalnymi (wirusy i bakterie). W takich sytuacjach dochodzi do napadów kaszlu, czyli gwałtownego pozbywania się powietrza z płuc. Receptory odpowiedzialne za jego powstawanie znajdują się nie tylko w gardle, ale również w przełyku, zatokach, uchu wewnętrznym czy żołądku. Kaszel jest zatem objawem, który może pojawiać się przy wielu dolegliwościach, również tych niezwiązanych bezpośrednio z przeziębieniem.


Rozwój dolegliwości


Ból gardła, katar i zatkany nos to pierwsze objawy świadczące o przeziębieniu. Później najczęściej przychodzi pora na kaszel. W początkowym etapie infekcji zwykle przybiera on formę suchą, bezproduktywną. Taki kaszel nie powoduje odkrztuszania wydzieliny. Z czasem przybiera postać mokrą – dzieje się tak wówczas, gdy w drogach oddechowych powstanie zalegający śluz, utrudniający swobodne oddychanie. Kaszel mokry pomaga w pozbyciu się wydzieliny, a wraz z nią drobnoustrojów chorobotwórczych. Ze względu na czas trwania może przybrać postać ostrą lub przewlekłą. O kaszlu ostrym mówimy, jeśli dolegliwość trwa do trzech tygodni. Przewlekły może być objawem np. refluksu żołądkowo-przełykowego czy nawet wady serca - wymaga zatem niezwłocznej konsultacji z lekarzem.


Pozbądź się kaszlu!


Walka z kaszlem często okazuje się trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Zdarza się, że wydzieliny jest zbyt mało lub jest na tyle gęsta, że nawet nasilony kaszel nie jest w stanie jej wykrztusić. Wówczas z pomocą przychodzą odpowiednie leki. W kapsułkach na kaszel o przedłużonym uwalnianiu Deflegmin, zastosowano ambroksol. To substancja czynna, która przyspiesza produkcję wydzieliny, rozrzedza śluz i pobudza ruch rzęsek, łagodząc ból. Dzięki temu łatwiej jest pozbyć się plwociny, co zapobiega dalszemu rozwojowi infekcji. Wystarczy jedna kapsułka Deflegmin raz dziennie, aby lek działał przez całą dobę. Brak konieczności pamiętania o kolejnych dawkach leku to dodatkowy atut, szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia.
Więcej informacji znaleźć można na: www.deflegmin.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda