mobile

Kampania Rowerowy Maj na półmetku

Wkroczyliśmy już w drugą połowę rywalizacji szkół w ramach Rowerowego Maja. Kampania potrwa jeszcze 10 dni, ale już dziś możemy ją uznać za sukces.

Alicja Bittner/Urząd Miejski w Gdańsku/fot.informacja prasowa
TAGI
Kampania Rowerowy Maj na półmetku

Dziś mamy już zarejestrowanych ponad 2 miliony przejazdów wykręconych przez 165 tysięcy uczestników.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, deszczy i burz, które nawiedziły w zeszłym tygodniu większą część kraju, dzieci i przedszkolaki wciąż chętnie przyjeżdżały na rowerach i hulajnogach. 21 tysięcy dzieci nie odpuściło ani jednego dnia. Frekwencja rowerowa zbliża się do 40% w skali krajowej, a w Gdańsku wynosi 57%.

- To są rewelacyjne statystyki - jesteśmy dumni z uczestników oraz organizatorów lokalnych i nauczycieli, którzy sprawnie podźwignęli trudne zadanie. Do tej pory do kampanii przekonało się 59% uczniów w skali krajowej i 68% uczestników gdańskiej edycji, ale oczywiście cały czas zachęcamy tych niezdecydowanych, aby spróbowali choć raz przyjechać rowerem do szkoły, bo opcja ta jest otwarta dla uczniów i przedszkolaków zarejestrowanych placówek do ostatniego dnia kampanii - mówi Monika Evini - koordynator krajowy kampanii.

Ciekawostką tej edycji jest to, że cieszy się ona większą popularnością w przedszkolach niż w szkołach.

Miasta już szykują się do hucznego podsumowania Rowerowego Maja. W wielu spośród nich planowane są przejazdy rowerowe oraz pikniki. W Warszawie "Wielki Piknik Rowerowy" połączony z przejazdem odbędzie się 16 czerwca, a w Gdańsku uczestnicy kampanii zaproszeni zostali na piknik w Hevelianum w czwartek 6 czerwca. Będzie to wydarzenie tym bardziej emocjonujące, że organizatorzy zdecydowali się zasłonić rankingi placówek gdańskich już 27 maja. Dopiero na pikniku dowiemy się, które placówki otrzymają tytuł zwycięzcy oraz atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia przebiegu kampanii na bieżąco na:

stronie https://rowerowymaj.eu/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda