Kamil Manowiecki wicemistrzem Europy!

W portugalskiej Vilamourze, w dniach 24-28 listopada, odbyły się Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Srebrny medal w rywalizacji juniorów wywalczył Kamil Manowiecki, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

inf. prasowa

Drugie miejsce Kamila Manowieckiego na mistrzostwach w Portugalii to bardzo dobry wynik, świadczący o dużym potencjale tego zawodnika. Sopocianin w ubiegłym roku osiągnął szóstą pozycję startując w mistrzostwach świata.

- Początek regat był dla mnie ciężki, bo brakowało wiatru. Rozwiało się dopiero trzeciego dnia i wtedy zacząłem gonić czołówkę. Dzisiaj był ostatni, decydujący wyścig, po którym mogłem wypaść z podium bądź wskoczyć na drugie miejsce. Wszystko poszło po mojej myśli i zdobyłem srebrny medal na Mistrzostwach Europy – powiedział Kamil Manowiecki po zakończeniu regat.

Mistrzostwa Europy w Villamourze, w kategorii juniorów, wygrał Daniel Basik Tashtash z Izraela. Wśród seniorek triumfowała aktualna wicemistrzyni świata Charline Picon (Francja). Trzecia była Zofia Klepacka (Legia Warszawa). Na miejscu 12. zakończyła zawody Maja Dziarnowska, a na 16. Karolina Lipińska, obie reprezentujące Sopocki Klub Żeglarski. Wyścigi seniorów zwyciężył Izraelczyk Yoav Cohen.

Źródło: UM Sopot