mobile

Jesteś otwarty na innych?

Fundacja Kultury ponad kulturą we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej zapraszają na cykl wykładów poświęconych postawom, praktykom i zachowaniom społecznym w perspektywie multikulturowości. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18.00 w IKM. Dzień później, 19 kwietnia o godz. 19.00, Monika Zawadzka w cyklu Miasta, mity, mistyfikacje opowie o Hamburgu, zwanym też „mokrym miastem”. Wstęp wolny!

Redakcja / fot. www.ikm.gda.pl
Jesteś otwarty na innych?

- Czy nam się to podoba, czy nie, przestrzeń współczesnego miasta wystawia nas na spotkanie nie tylko z podobnymi do nas. Przeciwnie, uczestnictwo w miejskim życiu gwarantuje spotykanie osób całkowicie odmiennych, wyznających obce nam systemy wartości. Wszystko wskazuje na to, iż w konsekwencji migracji ludów i narodów, których jesteśmy świadkami w obecnych latach, tego rodzaju spotkań będziemy doświadczać coraz częściej. Zaprosiliśmy przedstawicieli różnych dziedzin by naświetlili ten problem z wielu stron – zapowiada Agnieszka Wołodźko z Fundacji Kultury ponad kulturą.

Prelegentką pierwszego konwersatorium będzie prof. Krystyna Adamska, psycholog społeczny Uniwersytetu Gdańskiego, która opowie o niepewności i lęku w spotkaniach z odmiennością. Badaczka koncentruje się na zagadnieniach relacji społecznych, a w swoich badaniach stosuje podejście interdyscyplinarne. Przedmiotem jej zainteresowania jest komunikacja i konflikt. Wykłada między innymi psychologię społeczną i psychologię różnic międzykulturowych. Kolejny wykład z cyklu: 24.05, prof. Anna Pałubicka (filozof, UAM) „Еtyka protestancka i jej wpływ na kształtowanie kultury protestanckiej”.

O Hamburgu usytuowanym w wąskim przesmyku lądu między Morzem Północnym a Bałtykiem opowie 19 kwietnia dr Monika Zawadzka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. - To bliski kuzyn Gdańska, z którym łączą go hanzeatyckie oraz wolnomiejskie tradycje, a także wielowiekowa aktywność portowo-stoczniowa. Wykład skupia się na wodnym potencjale Hamburga, który – serio traktując swoje dziedzictwo – nie odwraca się plecami od miejskich waterfrontów. Będziemy śledzić stare kanały wraz z ich posępną, północną atmosferą i architekturą, a także zagłębimy się w dynamicznie wznoszoną na wodzie nową dzielnicę starego miasta – opowiada prelegentka.

Kolejny wykład z cyklu Miasta, mity, mistyfikacje „Przeminęło z wiatrem? O architekturze miast południa USA. Nowy Orlean, Natchez, Atlanta, Miami” wygłosi 30 maja dr Łukasz Mikołaj Sadowski z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/781005232068329/

Wykłady odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej - ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko