mobile

Jakub Moryń zawodnikiem Torus Wybrzeża Gdańsk

Po meczu z PGE Vive Kielce (11 lutego) piłkarze ręczni odbyli kolejny trening. Na zajęciach popołudniowych trener Krzysztof Kisiel miał do dyspozycji o jednego zawodnika więcej. Do zespołu Torus Wybrzeża na zasadzie wolnego transferu do końca obecnego sezonu dołączył rozgrywający Jakub Moryń.

Redakcja
Jakub Moryń zawodnikiem Torus Wybrzeża Gdańsk

- Rozmawialiśmy z Kubą o kontrakcie teraz do końca sezonu – mówi Damian Wleklak. - Chcemy zobaczyć, jak będziemy współdziałać i nie wykluczamy ewentualnej współpracy na następny sezon.

Były już szczypiornista Azotów Puławy rozwiązał swój kontrakt w styczniu i od tego czasu rozważał różne kierunki. Najbardziej przekonująca była oferta z

Trójmiasta i w przededniu spotkania z Mistrzem Polski, udało się ustalić wszystkie szczegóły. - Rozmawiałem z Kubą wcześniej –
zaznacza trener Kisiel. – Przedstawiłem mu sytuację, w której się znajdujemy i czego ewentualnie od niego bym oczekiwał. Klub i zawodnik się porozumieli i dlatego jest dzisiaj (12 lutego) na zajęciach.

Niedawny reprezentant Polski będzie wzmocnieniem środka pola, ale może również z powodzeniem występować na boku rozegrania. Jego przyjście da trenerowi więcej możliwości w rozegraniu i kreacji po tym, jak z gry na najbliższe kilka tygodni wypadł lider klasyfikacji rzucających PGNiG Superligi Mateusz Wróbel. 

- Zbliżamy się do play-outów i będą to bardzo ważne mecze. Kuba grał już w barwach Lubina właśnie w tych rozgrywkach, więc jego ogranie i umiejętności - potwierdzone wyjazdami na zgrupowania reprezentacji Polski – na pewno się przydadzą. Kuba był bez klubu, a jeszcze przy kontuzji Mateusza Wróbla, będzie możliwość, aby pograł tutaj razem z Jackiem [Sulejem], bo może grać także na lewym rozegraniu. Mam nadzieję, że troszkę przyspieszymy naszą grę i na pewno jest to dobre rozwiązanie dla nas – wyjaśnia menedżer klubu.

Swoje plany co do zawodnika ma również Krzysztof Kisiel, który liczy na to, że nowy nabytek szybko wkomponuje się do drużyny i będzie gotowy do gry już w najbliższym meczu. - Oczekuję, że Kuba wprowadzi trochę ożywienia i jakości do zespołu jako środkowy rozgrywający lub na lewe rozegranie. Może to spowodować lepszą grę z obrotowymi oraz rywalizację na tej pozycji. Wiemy, jakich mamy zawodników w tej chwili i nie zapominamy o nich, ale mamy przed sobą dużo grania po rundzie zasadniczej, bo to będzie najczęściej środa-sobota itd., więc będzie wiele okazji, żeby z każdego zawodnika odpowiednio skorzystać. Kuba jest gotowy, żeby grać. Cały czas trenował z drugim zespołem Orlen Wisły Płock oraz samodzielnie, także widać po nim, że jest gotowy do występów jak przystało na profesjonalistę.

I dodaje:

- Musimy go teraz nauczyć tego wszystkiego, co do tej pory starałem się przekazać i zaszczepić w zawodnikach. Jak się nauczyło jazdy na rowerze, to się tego nie zapomina, więc teraz pozostaje tylko kwestia wkomponowania się i przyjęcia systemu, którym gramy w ataku i obronie. Zobaczymy, jak przepracuje te 10 dni przed meczem z Energą MKS Kalisz i jak najbardziej jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu na najbliższe spotkanie.

 

JAKUB MORYŃ

  • Data urodzenia: 1996-11-17
  • Wiek: 23
  • Kraj: Polska
  • Waga: 83 kg
  • Wzrost: 186 cm
  • Pozycja: Rozgrywający
  • Numer na koszulce: 23
  • Były klub: Azoty Puławy

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda