mobile
REKLAMA

Jak zapobiec zgubieniu dziecka na wakacjach?

Czasem wystarczy krótka chwila nieuwagi, aby stracić dziecko z oczu. Na wakacjach, w turystycznych miejscowościach, odnalezienie go może być dość trudne. Co zrobić, aby zapobiec zgubieniu się dziecka w tłumie i spędzić wspólne wakacje bez stresu?

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
Jak zapobiec zgubieniu dziecka na wakacjach?

Żelazną i podstawową zasadą jest, aby mieć zawsze dziecko w zasięgu wzroku. Małe dziecko interesuje zazwyczaj wiele rzeczy. Z ciekawością zatrzymuje się w wielu miejscach, to tu to tam.. W czasie podróży na malucha trzeba zwracać szczególną uwagę. Najlepiej jest mieć je w zasięgu wzroku, a w tłumie trzymać je za rękę. Starsze dziecko również trzymaj blisko siebie, a w sytuacjach, kiedy coś może wymykać się spod kontroli, nie pozwalaj się mu oddalać od siebie.

W miejscach szczególnie zatłoczonych jak parki rozrywki czy plaże, łatwo jest wtopić się w tłum. Niezależnie od tego jak dobrze znasz swoje dziecko, możesz go nie zauważyć wśród ludzi w przypadku nagłego zniknięcia. Aby szybciej i łatwiej je znaleźć, przed wspólnym wyjściem załóż mu rzucające się w oczy ubrania. Postaraj się zapamiętać, co ma dziecko na sobie, to ułatwi w razie wypadku poszukiwania.

W razie rozdzielenia ustal z dzieckiem czas i miejsce spotkania. Wybierzcie najbardziej rzucające się w oczy miejsce, do którego będzie łatwo dotrzeć. Jeśli Twoje dziecko jest zbyt małe i istnieje ryzyko rozłączenia się, to włóż mu do kieszeni karteczkę z imieniem, nazwiskiem i Twoim numerem telefonu. Te dane z pewnością pomogą w kontakcie i odnalezieniu zguby.

Rozważ również zakup smartwatcha z GPS. To gadżet, który pomoże Tobie i Twojemu dziecku zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Dzięki technologiom, zegarek nie tylko pokazuje godzinę, ale umożliwia również kontakt z rodzicami, dzięki wbudowanemu telefonowi z kartą SIM, a przede wszystkim łączy się z usługą „Gdzie Jest Dziecko”, która pozwala na zlokalizowanie zagubionego malucha. Funkcja nasłuchu pozwoli sprawdzić, co dzieje się wokół dziecka. W przypadku, gdy dziecko się odłączy od Ciebie to wystarczy, że naciśnie ono przycisk SOS, a Ty dostaniesz powiadomienie o jego lokalizacji.

Bezpieczne dziecko to także świadome dziecko. Zgubienie zdarza się dość często i większość osób wpada wówczas w panikę. Przed wyjazdem na wakacje przygotuj dziecko na taką sytuację, wyjaśnij mu pewne kwestie i powiedz co może zrobić w takim przypadku. Naucz je podstawowych informacji. Dzięki temu maluch szybciej i łatwiej poradzi sobie w takiej stresowej sytuacji.

Jeśli dziecko zniknie Ci z oczu to przede wszystkim nie panikuj. Zachowaj zimną krew i rozpocznij na spokojnie poszukiwania. Dodatkowy stres nie pomoże, a z pewnością pogorszy sytuację. W razie wypadku zgłoś zniknięcie służbom patrolowym czy ochronie danego obiektu.

 Źródło fotografii : www.pobierowo.net.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda