mobile
REKLAMA

Jak ustrzec się przed zakupem falsyfikatu? Spotkanie z cyklu koLEKCJE

Głośne fałszerstwa, najczęściej podrabiani artyści i ich dzieła będą będą tematem ostatniego, przed letnią przerwą spotkania z cyklu koLEKCJE. Wykład, który odbędzie się 14 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej, poprowadzi Karolina Bańkowska - antykwariuszka w krakowskim Salonie Dzieł Sztuki Connaisseur Salon Dzieł Sztuki, specjalistka i ekspertka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Wstęp wolny.

Informacja prasowa
TAGI
Jak ustrzec się przed zakupem falsyfikatu? Spotkanie z cyklu koLEKCJE

- Na przykładach polskiego malarstwa dziewiętnasto- i dwudziestowiecznego rozpoznamy różne rodzaje falsyfikatów i ich cechy charakterystyczne. Omówimy głośne sprawy fałszerstw dzieł sztuki w Polsce oraz wskażemy artystów, których dzieła bywają najczęściej podrabiane. Poznamy teorię profesjonalnego badania dzieł sztuki oraz metody przeciwdziałania fałszerstwom – mówi Karolina Bańkowska.

Cykl koLEKCJE rozpoczął się jesienią 2017 roku spotkaniami skupionymi wokół pasji do zbierania i kolekcjonowania rzeczy. Prowadziły je osoby zajmujące się kolekcjonowaniem fotografii, przedmiotów vintage, dokumentujących ulotne już przedmioty z lat 90. XX wieku, odnawianiem mebli. Rozmawiano o tym, czy pasję do kolekcjonowania można przekuć w intratny interes i sposób na życie. - Planując cykl chcieliśmy dotrzeć do osób mających hobby i pasję, dać im wsparcie i pokazać jak można twórczo podejść do rozwijania zainteresowań uwzględniając również plany biznesowe – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

- W drugiej części cyklu, koLEKCJE skręcił lekko w kierunku profesjonalizacji pasji. Po tym, jak pokazaliśmy świetne osoby, które kolekcjonują i tym żyją, postanowiliśmy pokazać jak podejść do tej pasji profesjonalnie. Jak wejść na rynek sztuki i się na nim odnaleźć: co kupować, kiedy i gdzie? Na czym polega wycena dzieł sztuki i kto o tym decyduje? Jak uchronić się przed zakupem falsyfikatu? - opowiada Rojek. - Obie części przyciągnęły do IKM nowych odbiorców, z czego bardzo się cieszymy i dla nich, i kolejnych gości, będziemy kontynuować cykl po wakacjach, już w nowej siedzibie – Kunszcie Wodnym. Planujemy pójść dalej w stronę tematów związanych z rynkiem sztuki i profesjonalnym kolekcjonowaniem – dodaje koordynatorka cyklu koLEKCJE.

Spotkanie z cyklu koLEKCJE – wycena dzieł sztuki

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda