mobile

Jak dbać o rozwój regionów Morza Bałtyckiego? Weź udział w międzynarodowej konferencji

Dobiega końca dwuletnia prezydencja województwa pomorskiego w jednej z najważniejszych sieci Baltic Sea States Sub-regional Co-operation. W związku z tym 7 i 8 października 2021 r. odbędzie się specjalna podsumowująca konferencja, która będzie realizowana w formule hybrydowej.

Informacja prasowa
TAGI
Jak dbać o rozwój regionów Morza Bałtyckiego? Weź udział w międzynarodowej konferencji

Konferencja obędzie się w języku angielskim, ale całość będzie tłumaczona symultanicznie na język polski.

Ciekawe warsztaty i dyskusje

Współpraca na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu Morza Bałtyckiego. Nowe możliwości  –  to temat tegorocznego spotkania. Podczas konferencji odbędą się panele dyskusyjne oraz warsztaty z udziałem międzynarodowych gości. Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań w sprawach, które mają kluczowe znaczenie dla regionów Morza Bałtyckiego. Chodzi o takie kwestie jak: czyste środowisko, rozwój cyfrowy, czy kultura i tożsamość.

Jak zapisać się na konferencję?

Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o zarejestrowanie się, korzystając z dedykowanego formularza, znajdującego się na stronie Baltic Sea States Sub-regional Co-operation 

Wszelkich informacji dotyczących konferencji udzielają:

Czym jest BSSSC?

Sieć Baltic Sea States Sub-regional Co-operation została ustanowiona przez samorządowców z regionu Morza Bałtyckiego. Celem BSSSC jest zacieśnienie współpracy, lobbingu i promowania zagadnień ważnych dla szczebla regionalnego. Obszarami priorytetowymi są m.in.: polityka spójności, kryzysy środowiskowe i klimatyczne, transport oraz dostępność. Wśród ważnych kwestii są też: polityka morska, kultura i tożsamość bałtycka oraz zaangażowanie i upodmiotowienie młodzieży. W ramach pomorskiej prezydencji BSSSC (2020-2021) podjęto także dyskusje dotyczące cyfryzacji, zagrożeń dla demokracji, globalizacji oraz starzenia się społeczeństw. Obecnie BSSSSC przewodzi marszałek Mieczysław Struk.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda