mobile

Intensywne prace wykończeniowe przy budowie pogotowia opiekuńczego

Na placu budowy u zbiegu ulic Wagnera i Sobieskiego (Wrzeszcz Górny) zobaczyć można niemal gotowe budynki, które stanowić będą kompleks gdańskiego pogotowia opiekuńczego - miejsca, które ma stać się bezpieczną ostoją dla dzieci, które odbierane są z rodzinnych domów, w których zagrożone jest ich zdrowie bądź życie.

Informacja prasowa/Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
TAGI
Intensywne prace wykończeniowe przy budowie pogotowia opiekuńczego

Trzy powstające obiekty przyszłego pogotowia prezentują architekturę współczesną. Powierzchnia użytkowa, jaką zajmie placówka to 2550 metrów kw.
 

- W budynkach trwają intensywne prace wykończeniowe. Wykonawca sukcesywnie przygotowuje poszczególne pomieszczenia do odbiorów technicznych. Te są malowane, układana jest w nich obecnie glazura oraz podłogi, montowana jest również stolarka drzwiowa. We wszystkich obiektach zakończono montaż wind oraz prace przy elewacjach budynków - informuje Agnieszka Zakrzacka, kierownik Biura Komunikacji Społecznej w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Równolegle do prac wykończeniowych w obiektach, trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz wykonaniem infrastruktury drogowej. Wykonawca rozpoczął układanie nawierzchni dróg oraz przygotowanie terenów pod place zabaw - dodaje.
 

Obecnie Pogotowie ma swoją siedzibę przy ul. K. Leczkowa we Wrzeszczu, w ogromnym gmachu, dzielonym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Są to dawne pomieszczenia biurowe zaadaptowane na potrzeby pogotowia. Przy ul. Sobieskiego powstają natomiast domki, które mają dać namiastkę poczucia bycia w domu, a nie w instytucji.

Wszystkie budynki zaprojektowane zostały jako dwukondygnacyjne podpiwniczone obiekty, które pełnić będą funkcję mieszkalną, w tym jeden z nich dodatkowo rozbudowany zostanie o część administracyjną i opieki specjalistycznej. Każdy dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w specjalną windę. W ramach inwestycji powstanie także infrastruktura techniczna i drogowa, w tym miejsca postojowe. Będzie też część rekreacyjna, m.in. małe boisko, plac zabaw i urządzenia siłowni zewnętrznej.

Pogotowie opiekuńcze jest pierwszym miejscem, do którego dziecko trafia po decyzji zabrania z tzw. środowiska. Często są to nieletni doświadczeni przez alkoholizm rodziców, przemoc domową, patologię domowników.

Inwestycję we Wrzeszczu realizuje firma Hartuna, która oszacowała koszt budowy na blisko 22 mln złotych.

 

Źródło: gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda