mobile
REKLAMA

III poziom jazzu

Restauracja Towarowa zaprasza na koncert muzyki jazzowej, który odbędzie się o godzinie 21.30 na III piętrze Sopockiego Domu Towarowego. 

Informacja prasowa/pixabay.com
TAGI
III poziom jazzu

Przed Państwem wystąpią Aleksandra Mońko-Allen, Eric Allen oraz Janusz Mackiewicz. 

Aleksandra Mońko-Allen jest absolwentka Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasach oboju i fortepianu (1999). W 2001 roku ukończyła Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli. Następnie kontynuowała naukę w City College of New York.A.

Współpracowała z takimi muzykami jak Eric Allen, Ephraim Wolfolk i Catarina Racha.

Dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy w 1999 i 2003 roku.

Eric Allen Eric Allen - pochodzi z Waszyngtonu, obecnie mieszkającym w Polsce. Eric gra muzykę jazzową od 30 lat. Na styl gry Erica wpływ mieli tacy muzycy jak Art Blakey, Max Roach, Buddy Rich, Tony Williams, Elvin Jones, “Papa” Jo Jones, “Philly” Jo Jones i Jimmy Cobb. Studiował sztukę wykonywania jazzu i teorię muzyki w Lee Oddis Bass III przy Duke Ellington School For The Performing Arts w Waszyngtonie, D.C . z taki muzykami jak trębacz Wallace Roney i basista Clarence Seay. To właśnie w czasie, gdy grał w miejscowym klubie Blues Alley w Waszyngtonie odkrył go jazzman Illinois Jacquet.

Janusz Mackiewicz jest jednym z najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych w Polsce, od lat 80. stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych.

Urodził się w 1957 roku w Gdańsku. Pierwsze muzyczne kroki stawiał jako nastolatek, grając na gitarze basowej w zespole rockowym, działającym przy osiedlowym domu kultury na Przymorzu. W roku 1977 rozpoczął naukę w PSM I stopnia w Gdańsku w klasie kontrabasu u prof. Stanisława Zubla. Równocześnie interesował się muzyką jazzową, często bywał na koncertach. Jako kontrabasista debiutował w big bandzie jazzowym Jerzego Partyki. W roku 1981 doskonalił swój warsztat w zespole New Coast, w którym grali między innymi: Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Adam Czerwiński, Cezary Paciorek. W roku 1981 i 82 uczestniczył w warsztatach jazzowych w Chodzieży, gdzie pobierał lekcje u Bronisława Suchanka i Zbyszka Wegehaupta.

W roku 1984, będąc uczniem PSM II stopnia, rozpoczął sześcioletnią pracę w orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni. W tym samym czasie uczestniczył w wielu sesjach nagraniowych dla Radia Gdańsk. Na początku lat 90, jak wielu polskich jazzmanów wyjechał na trzy miesięczny kontrakt zagraniczny, gdzie akompaniował amerykańskim Artystom.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda