mobile
REKLAMA

Hevelianówka na Majówkę

Będziemy robić cukrowe doświadczenia w Laboratorium Pana Kleksa, odkryjemy słodkie niespodzianki nocnego nieba, własnoręcznie wykonamy praliny, wykonamy czekoladowe przekąski w technologii druku 3D – to tylko niektóre atrakcje Hevelianówki, czyli długiego weekendu majowego na Górze Gradowej w Gdańsku. Hevelianum zaprasza w dniach 1–5 maja!

Hevelianum/fot.informacja prasowa
TAGI
Hevelianówka na Majówkę

Najmłodsze dzieci zapraszamy na chemiczne i cukrowe doświadczenia w Laboratorium Pana Kleksa. Miłośnicy czekolady będą mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których wykonają  praliny według własnej receptury i czekoladowe przekąski w technologii druku 3D. Pierwsze plenerowe pokazy astronomiczne w mobilnym planetarium Hevelianum pozwolą gościom odkryć słodkie niespodzianki nocnego nieba.

W dnach 1–5 maja zapraszamy w godz. 10.00–18.00. Bilety można kupić na miejscu, w recepcji lub online (bilety.hevelianum.pl).

HEVELIANÓWKA | PROGRAM 

1–5 maja 2019

Wystawy interaktywne Hevelianum
wg cennika i stałych godzin otwarcia (więcej)

Chemiczne łasuchy
warsztaty
1–5 maja / środa – niedziela / 11:00, 12:30, 14:30
dzieci 3–9 lat + opiekun
60 minut
15 zł/os., 1 opiekun bezpłatnie

Czy chemik zawsze pracuje z groźnymi substancjami, a może każdy z nas ma w kuchni smakołyki, które mogą zainteresować chemika? Uczestnicy warsztatów wykonają słodkie doświadczenia i sprawdzą, jak działają inne zmysły.

Czekolada pod lupą
warsztaty
1–3 maja / środa – piątek / 12:00, 14:00
60 minut
od lat 7 + opiekun
30 zł/os.

Podczas kreatywnych warsztatów będziemy wykonywać czekoladowe praliny wg tradycji Gdańskiej Fabryki Czekolady Bałtyk. Każdy wcieli się w rolę cukiernika i dokona trudnych wyborów związanych z rodzajem czekolady i smaku nadzienia! Poznamy też osoby, które na temat czekolady wiedzą prawie wszystko – od gdańskich tradycji po ściśle tajne receptury tworzenia pralin. Walcowanie, temperowanie… Cały proces powstawania czekolady będziemy brali pod lupę.

Czekoladowe 3D
warsztaty
4–5 maja / sobota – niedziela / 12:00, 14:00
60 minut
od lat 7 + opiekun
30 zł/os.

Wyjątkowa okazja posmakowania słodkiej technologii druku 3D z czekolady. Uczestnicy warsztatów zajrzą do kuchni przyszłości, aby poznać pracę drukarki 3D. Dowiedzą się z czego można wydrukować finezyjne przekąski i dlaczego warto zabrać drukarkę przysmaków w kosmos.
W trakcie pokazu będzie można wspólnie zaprojektować kształt smakołyku marzeń i wydrukować go z czekolady.

Mars, Droga Mleczna i inne słodkości
pokaz astronomiczny
1, 3–5 maja / środa, piątek – niedziela / 11:00, 13:00, 15:00
2 maja / czwartek / 13:00, 15:00
40 minut
od lat 7 + opiekun
planetarium mobilne, majdan
8 zł/os.

Co łączy nocne niebo i czekoladę? Skąd na Ziemi wziął się cukier? Czy w Kosmosie znajdziemy znane nam łakocie? Zapraszamy na odkrywanie słodkich niespodzianek nocnego nieba!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda