mobile

Halloween na Oruni! Koncert Czerwi do Metropolis Fritza Langa

Legendarny film "Metropolis" w reżyserii Fritza Langa przy akompaniamencie zespołu Czerwie 27 października w Stacji Orunia!

informacja prasowa
TAGI
Halloween na Oruni! Koncert Czerwi do Metropolis Fritza Langa

“Metropolis” (1927), rez. F.Lang Czas. 91 min
“Metropolis” jest niewątpliwie pierwszym istotnym filmem SF.
Z początku o dziwo był niedoceniany przez masy, co spowodowało pocięcie taśmy w celu skrócenia czasu trwania. Dziś film ten uważany jest za jeden z najważniejszych dzieł w historii kina i za ikonę swojego gatunku. “Metropolis” jest jednym z wielu filmów, które kształtowały przyszłość kina. Czerpało z niego wiele produkcji, między innymi “Łowca androidów” Ridleya Scotta, w którym tamtejsze miasto jest bardzo podobnie zrobione do tego z filmu Fritza Langa. Z “Metropolis” wyłaniają się wizje przyszłości. Pierwsza z nich, to taka, aby rozwój techniki, czyli wzniesienie tytułowego miasta było monumentalne, gęste od drapaczy chmur. Drogi nie znajdują się wyłącznie u podnóża wieżowców. Są jednie położone na różnych wysokościach, a pomiędzy nimi latają … dwupłatowe samoloty. Warto też wspomnieć o, skonstruowaniu człowieka - maszyny. Film, mimo, że pochodzi z dalekiej przeszłości, może spodobać się nawet bardzo wybrednym widzom i wielbicielom współczesnych produkcji.

Czerwie to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.


W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda