mobile
REKLAMA

Gry planszowe w Gdyni

Festiwal Gier Planszowych „GRAMY" odbędzie się w Gdyni już po raz osiemnasty. 6 i 7 kwietnia w hali Gdynia Arena pasjonaci planszówek, a także wszystkie inne osoby poszukujące ciekawego sposobu na spędzenie czasu, będą mogły sprawdzić swoich sił przy grach bez prądu, a także wzią udziału w kilkunastu turniejach.

Marek Nowak/Fot. Marek Nowak
TAGI
Gry planszowe w Gdyni

– Sprawdzona przez lata formuła festiwalu jest prosta – mówi Maciej Jesionowski z firmy Rebel – przez całą sobotę i niedzielę w Gdynia Arena gramy w gry planszowe, od klasyki (5 sekund, Dixit czy Patchwork), aż po zupełne nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. Dostępna będzie także lista „20 GRAM”, na której znajdują się sugerowane przez nas gry, których każdy powinien spróbować.

Teren festiwalu podzielony będzie na pięć stref. Strefa GRAMY to wypożyczalnia, w której wypożyczalni dostępnych będzie ponad 700 tytułów. W wyborze oraz tłumaczeniu

zasad wspierać będą uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Strefa Pokazowa to miejsce, które zainteresuje zarówno stałych bywalców, jak i osoby zaczynające swoją przygodę z planszówkami. Aby zaprezentować swoje najgorętsze nowości pojawią się tutaj wydawnictwa z całej polski: Alexander, Lacerta, Rebel, Trefl, Trefl-Kraków i Underworld Kingdom (warto naszym zdaniem zwrócić uwagę na tytuł "Stoleme" nawiązujący do kaszubskich legend). Strefa Sklepowa to oczywiście miejsce, w którym będzie można kupić planszówki i inne gadżety. W Strefie Turniejowe będą oczywiście odbywać się turniejach gier planszowych, w Gastronomicznej coś zjeść (festiwal tradycyjnie odwiedzą znane i lubiane Food Trucki), a w Strefie Poszukiwaczy Przygód czekają atrakcje dla młodszych uczestników "GRAMY", między innymi dmuchany zamek.

– Nowością będzie obecność na festiwalu gry fabularnej (RPG) "Dungeons&Dragons". Przy dwóch stolikach będzie można sprawdzić jak to działa – dodaje Maciej Jesionowski. – Szczególnie polecam też wzięcie udziału w turnieju w nowy na naszym rynku tytuł "KeyForge". Każdy dostanie talie do grania, a zwycięzcy zatrzymają je dla siebie.

Gdzie, kiedy i za ile:

6-7 kwietnia, sobota od 10.00 do 20.00; niedziela od 10.00 do 18.00.

Hala Sportowo Widowiskowa „Gdynia Arena”, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia.

Bilety: jednodniowy – 15 zł / dzień; dwudniowy – 20 zł; ulgowy – 10 zł / dzień (Gdynia Rodzinna, studenci, uczniowie, emeryci, renciści); dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny (pod opieką osoby dorosłej).

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda