mobile

Grand Prix Gdyni 2020 wraca w zmienionej formule

Tegoroczny cykl biegów Grand Prix Gdyni 2020 będzie kontynuowany, choć w nieco zmienionej formule. Zaplanowany na 27 czerwca Bieg Świętojański odbędzie się wirtualnie. Organizatorzy liczą natomiast, że dwie kolejne odsłony cyklu - Bieg Niepodległości i Bieg Europejski - zostaną rozegrane w listopadzie i na gdyńskich ulicach.

inf. prasowa
Grand Prix Gdyni 2020 wraca w zmienionej formule

Za nami kolejny etap powrotu do „nowej normalności”. Niestety cały czas nie ma zgody na przeprowadzanie imprez o charakterze masowym. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, organizator tegorocznego Grand Prix Gdyni chce podzielić się pomysłami dotyczącymi, które wypracował wspólnie z władzami Gdyni.
 

Nocny Bieg Świętojański

Bieg w tradycyjnej formule, który miał odbyć się 27 czerwca, nie dojdzie w tym roku do skutku.  Zamiast tego zapraszamy zawodników do udziału w Wirtualnym Biegu Świętojańskim, który każdy może przebiec we własnym zakresie w dniach 26-28 czerwca.

Rejestracja do startu odbywa się na platformie SlotMarket.pl, a pakiet startowy będzie obejmował numer startowy do wydrukowania oraz oficjalny medal, który zostanie wysłany na podany przez zawodnika adres na koszt organizatora. Zawodnicy będą mogli skorzystać z interaktywnej aplikacji, która umożliwia zintegrowanie ze wszystkimi najpopularniejszymi zegarkami sportowymi oraz aplikacjami dla biegaczy. Dzięki temu szybko i na bieżąco będą mogli śledzić i porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych uczestników biegu.

Uczestnicy biegu wirtualnego otrzymają także wszystkie pozostałe benefity oferowane w ramach cyklu Grand Prix Gdyni 2020, w tym punkty do programu lojalnościowego. Medal będzie taki sam, jak planowaliśmy od początku, czyli pasował do kolekcji medali dla posiadaczy karnetu Grand Prix Gdyni 2020.
 

Bieg Niepodległości

W chwili obecnej, termin (8 listopada) i formuła biegu nie ulegają zmianie. Liczymy, że w listopadzie będziemy mogli już biegać po ulicach Gdyni. Być może z ograniczoną liczbą uczestników, zapewne z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa, ale jednak! Jeśli niestety nadal nie będzie to możliwe, ten bieg również zostanie przeformatowany na bieg wirtualny.
 

Bieg Europejski

Nowy termin (29 listopada) i formuła biegu pozostają bez zmian. Podobnie jak przy Biegu Niepodległości, liczymy, że spotkamy się już wówczas na gdyńskich ulicach. Jeżeli nie będzie to możliwe, zorganizujemy bieg wirtualny.
 

Rezygnacja ze startu

Zarówno w przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego, jak i w przypadku kolejnych dwóch biegów, które mogą odbyć się w formule wirtualnej, posiadacze karnetów na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 zostaną automatycznie „zarejestrowani” na bieg wirtualny. Każdy może jednak zrezygnować ze startu, informując nas o tym, wysyłając maila na adres info@gpxgdynia.pl. W każdym przypadku, jeżeli dany bieg zostanie przeformatowany na rywalizację wirtualną, a zawodnik nie chce brać udziału w takiej formule, otrzyma voucher w wysokości 50 zł do zrealizowania podczas przyszłorocznego Grand Prix Gdyni. W ten sposób, żadna wpłacona kwota nie przepadnie.
 

Co z piątym elementem medalu?

Zawodnicy posiadający karnety na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 otrzymają w tym roku „piąty medal”, pozwalający połączyć w jedną całość cztery pozostałe z poszczególnych biegów. Piąty element zostanie wysłany do uczestników razem z medalem za Wirtualny Bieg Świętojański.
Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej www.gpxgdynia.pl.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda