mobile

Grand Prix dla młodych cheerleaderek

Cheerleaderki trenujące na co dzień pod okiem instruktorek z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni wracają z medalami Grand Prix Polski. Po złoto sięgnęła grupa „Tilt”, a po srebro grupa „Unlimited”.

Redakcja
TAGI
Grand Prix dla młodych cheerleaderek

Interesują się tańcem, gimnastyką artystyczną i lubią sport – młode gdyńskie cheerleaderki w weekend wróciły z Warszawy z dwoma medalami turnieju Grand Prix Polski Cheerleaders 2019.

Organizatorem turnieju było Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders i klub UKS Jagiellonka. Prowadzone przez Monikę Poleniewicz grupy z gdyńskiego MDK, „Tilt” i „Unlimited” tańczyły jazz w kategorii Performance Cheer w kategoriach wiekowych junior i junior młodszy.

To nie pierwsze sukcesy zespołów cheerleaders z Młodzieżowego Domu Kultury, które działają od 2007 roku. Warto chociażby przypomnieć, że w roku 2014 zespół „Elka” oraz zespół „Galaxy” zdobyły brązowe medale na Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Łochowie i wywalczyły udział w Mistrzostwach Europy Cheerleaders w Manchesterze, skąd przywiozły dwa tytuły Wicemistrzyń Europy (duet Maja Kaszubowska - Nicole Bolda) oraz szóste miejsce.

Na zajęciach dla cheerleaderek w MDK realizowany jest program edukacyjny obejmujący podstawy z zakresu cheerleadingu, gimnastyki artystycznej i różnych rodzajów tańca. Program przygotowuje dziewczęta do rywalizacji w profesjonalnych zawodach, poprawia również sprawność fizyczną, uczy wdzięku i gracji poruszania się, kształtuje wrażliwość muzyczną.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda