mobile
REKLAMA

Gramy w Gdyni

Festiwal Gier Planszowych GRAMY to święto miłośników planszówek z całego Trójmiasta. Jego szesnasta edycja odbędzie się w hali Gdynia Arena (niedaleko stacji Gdynia Redłowo) w weekend 14 -15 kwietnia.  

Marek Nowak
TAGI
Gramy w Gdyni

– Nasz festiwal to szansa dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi, na poznanie nowych gier i wzięcie udziału w ponad 10 turniejach – mówi Maciej Jesionowski, koordynator festiwalu. – To także pewność, że spędzimy udanie czas z dala od komputera i telefonu przez cały weekend.

Formuła festiwalu jest prosta. Przez całą sobotę i niedzielę uczestnicy mogą zagrać w gry planszowe, które w ogromnj ilości dostępne są w wypożyczalni. Znajdziemy tu znane tytuły takie jak 5 sekund, Dixit czy Patchwork, a także nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. Tradycyjnie już dostępna będzie także lista „20 GRAM” czyli sugerowane przez organizatorów tytuły, w które każdy powinien spróbować zagrać.

Najważniejsze jednak dla tych, którzy wolą by ktoś im grę wytłumaczył zamiast czytać kilkustronicową instrukcję jest to, że na festiwalu spotkamy dziesiątki wolontariuszy w żółtych koszulkach, którzy mają takie właśnie zadanie.

Oprócz wypożyczalni czyli Strefy GRAMY, która obejmie niemal całą płytę Gdyni Arena, na festiwalu znajdziemy także innych przestrzeni tematycznych. Strefa Pokazowa to miejsce, w którym pojawią się wydawnictwa z całej polski aby zaprezentować swoje najgorętsze nowości. W Strefie Sklepowej możemy spodziewać się wielu ofert specjalnych, wyprzedaży oraz wieloletnich partnerów festiwalu takich jak Sklep Purr z ofertą skierowaną do wielbicieli kotów i Sklep Maginarium z olbrzymią liczbą kubków, koszulek i podkładek opatrzonych grafikami z filmów, książek i seriali. W Strefie Turniejowej przewidziano miejsca dla ponad 10 różnych konkurencji, w tym najbardziej emocjonujący turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski we Wsiąść do Pociągu, a także między innym w dynamiczną strategiczną grę w klimacie fantasy Summoner Wars. Strefa Gastronomiczna to cztery popularne Food Trucki w klimacie Slow Food , a także możliwość zjedzenia czegoś pod dachem. Strefa Poszukiwaczy Przygód oferuje młodszym uczestnikom z atrakcjami typu dmuchany zamek i... sumo.

Organizatorami imprezy są: Miasto Gdynia, Laboratorium Innowacji Społecznych, Rebel.pl.

Partnerami są firma Trefl, Gdynia Arena, YMCA w Gdyni oraz Poszukiwacze Przygód

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda