Gomólski w finale Złotego kasku. Fajfer rezerwowowym

Sezon ligowy w Polsce startuje dopiero w najbliższą niedzielę, a Kacper Gomólski ma już na koncie pierwszy sukces indywidualny. W rozegranych we wtorek eliminacjach Złotego Kasku wywalczył awans do finału tych rozgrywek. rezerwowym w finale będzie Oskar Fajfer.

Kacper w turnieju zajął 2. miejsce ustępując jedynie niepokonanemu Piotrowi Protasiewiczowi. Na taki wynik Gomólski zapracował regularnością: w czterech pierwszych startach przyjeżdżał do mety na drugiej pozycji, zwycięstwo odniósł dopiero w ostatnim biegu dnia. Bieg ten miał olbrzymie znaczenie dla końcowej klasyfikacji, przy niepowodzeniu "Ginger" mógł wypaść poza czwórkę premiowaną awansem. Na szczęście tak się nie stało, Kacper odniósł pewne zwycięstwo nad Mirosławem Jabłońskim i Krystianem Pieszczkiem.

Niewiele gorzej spisał się Oskar Fajfer. Zawodnik Zdunek Wybrzeża na torze, na którym się "wychował", odniósł dwa zwycięstwa. Wystarczyło to do zajęcia przez niego 5. lokaty dającej miano rezerwowego w finale. Decydujący punkt Oskar wywalczył rzutem na taśmę - w wyścigu nr 17. na ostatnim okrążeniu wyprzedził Mateusza Szczepaniaka.

W zawodach uczestniczył również Dominik Kossakowski. Na drugim okrążeniu biegu 8. Junior Zdunek Wybrzeża groźnie upadł i uderzył plecami o nawierzchnię. Na szczęście po kilku chwilach samodzielnie wstał i udał się do parku maszyn, a badanie lekarskie wykazało, że jest zdolny do dalszej jazdy. Jednak "Domin" nie odegrał już większej roli w turnieju i zdobył 3 punkty.

Finałowe zmagania o Złoty Kask zaplanowano na 14 kwietnia w Zielonej Górze. W tych zawodach zawodnicy powalczą również o przepustki do eliminacji Grand Prix 2018 i cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy.