mobile

Gdynia Juliana - spotkanie autorskie

Wczoraj w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyło się spotkanie promocyjne książki "Gdynia Juliana". Z Julianem Skelnikiem i Adamem Kamińskim rozmowę poprowadził Paweł Huelle. Książka jest pierwszą pozycją z serii Bliblioteka Kwartalnika Artystycznego "Bliza".

TAGI
Gdynia Juliana - spotkanie autorskie

Gdynia Juliana to zbiór rozmów, które Adam Kamiński przeprowadził z Julianem Skelnikiem o portowym mieście. Dzięki osobistym wspomnieniom i opowieściom starszego pokolenia rodziny Skelników znalazło się tu wiele interesujących, niepublikowanych dotąd, informacji o dawnej Gdyni. Koniec epoki wsi, przestępczość w portowym mieście, problemy narodowościowe, kaszubska kuchnia, codzienne życie pracujących na morzu, marynarka wojenna, dawna i współczesna edukacja, pierwsze kina to tylko kilka z poruszonych tematów, które na pewno zainteresują pasjonatów nadmorskiego miasta i Pomorza. 

"Skrytym bohaterem wędrówek jest zatem czas: zatrzymany w fotografiach, dokumentach, ludzkich wspomnieniach. Obaj rozmówcy mają tego świadomość. Ich subiektywna mapa miasta posiada dzięki temu walor opowieści, o jakich mówił Stanisław Vincenz - że zawsze są spotkaniem."
Paweł Huelle

Julian Skelnik, ur. 1954, gdynianin w ósmym pokoleniu. Konsul honorowy Królestwa Danii w Gdyni, przewodniczący Rady Gdyńskiej Szkoły Filmowej, autor kwartalnika "Bliza".

Adam Kamiński, ur. 1978, gdynianin w pierwszym pokoleniu. Prozaik, dramaturg, scenarzysta i redaktor kwartalnika "Bliza".

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko