mobile
REKLAMA

Gdynia: dobre miejsce dla nowoczesnego biznesu

Za nami najważniejsze wydarzenie branż BSS i outsourcing – The BSS Forum. Gdynia ugościła w murach PPNT polską czołówkę firm, a panele dyskusyjne dały świeży podgląd na biznes z perspektywy europejskich i światowych potentatów. Prelegenci skupili się na bieżących wyzwaniach, niezbędnych warunkach i dynamicznej przyszłości branży. Wieczorem swoiste święto BSS i outsourcingu w Gdyni zamknie uroczysta Gala Outsourcing Stars.

Informacja prasowa/Gdynia.pl
TAGI
Gdynia: dobre miejsce dla nowoczesnego biznesu

Gdynia to główny partner i zarazem gospodarz tegorocznego The BSS Forum oraz Gali Outsourcing Stars. Pierwsze z wydarzeń, które odbyło się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym to w liczbach około 300 uczestników na co dzień pracujących dla branżowych potentatów, w tym także firm z Gdyni i Trójmiasta oraz ponad 50 prelegentów.

Zaszczyt oficjalnego otwarcia forum przypadł Katarzynie Gruszeckiej-Spychale. Wiceprezydent Gdyni – miasta, które już zyskało uznanie i zaufanie kilku cenionych marek z tej branży – w mowie otwierającej całe wydarzenie podkreśliła warunki i możliwości, jakie pojawiają się przed przyszłymi inwestorami. Gdynia to miejsce już od dawna gotowe na przyjęcie różnorodnego biznesu, które zachęca między innymi wysoką jakością życia i otoczeniem gotowym na przyjęcie nowoczesnych branż.

- Branża BSS jest dla Gdyni dobrym kierunkiem do biznesowego rozwoju. Nie jedynym, bo nasza strategia opiera się na wielu gałęziach biznesu, ale chcielibyśmy, żeby w najbliższych latach na terenie miasta do już działających z powodzeniem firm dołączyły kolejne. Organizacja The BSS Forum oraz Gali Outsourcing Stars jest dobrym krokiem w tę stronę – mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.


Branża BSS, czyli Business Support Systems to kluczowe w dzisiejszych czasach wsparcie biznesu w zakresie dostarczania gotowych, specjalistycznych usług. Tak samo outsourcing, czyli – w dużym uproszczeniu – realizacja niektórych procesów przez zewnętrzne podmioty, często działające w innym kraju. Stąd szeroki przekrój tematów, które przewinęły się przez kilkanaście paneli dyskusyjnych w czterech salach konferencyjnych. Te swoim nazewnictwem nawiązywały do przewodniego hasła The BSS Forum – „Rock Your Business”. Organizatorzy chcieli pokazać branżę jako dynamiczną, nastawioną na ciągły rozwój i pełną energii.

Pierwszy panel dyskusyjny był międzynarodową dyskusją na temat przyszłości oraz trendów w BSS i outsourcingu. Przedyskutowano także pozycję Polski na rozwijającym się rynku środkowowschodniej Europy.

Później tematów było więcej - sporo uwagi poświęcono też problematyce pracowników. O ich edukacji, poszukiwaniach optymalnego miejsca do pracy i skutecznych sposobach rekrutacji specjalistów wypowiadali się doświadczeni eksperci. Nowe zmiany w Regulacji o Ochronie Danych Osobowych czy pozyskiwanie inwestycji BSS to kolejne wątki, które poruszono podczas konferencji w PPNT.

- Podczas BSS Forum omawiamy najważniejsze dla branży BSS tematy, zastanawiamy się nad wyzwaniami i staramy się nakreślać trendy na kolejny rok. Kilkanaście prelekcji i warsztatów to okazja do wysłuchania polskich i międzynarodowych ekspertów, a przerwy networkingowe to szansa na poznanie nowych partnerów biznesowych – mówił Wiktor Doktór, prezes Pro Progressio – organizatora wydarzenia.

Jeden z tematów współprowadził też wiceprezydent Gdyni, Michał Guć. Miasto na bieżąco analizuje możliwość inwestycji w infrastrukturę, która jest w stanie nakłonić kolejne branżowe marki do ulokowania tutaj swojego biznesu. The BSS Forum częściowo powinno też odpowiedzieć na pytania, czego dokładnie potrzebują i oczekują przedsiębiorcy z tych konkretnych sektorów od Gdyni – miejsca, które może stać się kolejnym centrum operacyjnym. O samym pozyskiwaniu inwestycji BSS mówiła też podczas jednego z bloków tematycznych Katarzyna Gruszecka-Spychała.

- Rynek pracownika sprawia, że na wszystkich poziomach inwestycji musimy myśleć długofalowo. Tylko wtedy powstaną inwestycje atrakcyjne i dla pracownika, i dla lokalnej społeczności – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Wśród prelegentów warto też wymienić chociażby takie nazwiska, jak Kerry Hallard z Global Sourcing Association, Till Hahndorf z BW Business Bridge czy Elias van Heerwaarden z renomowanego Deloitte. To wszystko sprawia, że kilkaset firm działających w branż zdecydowało się uczestniczyć w niemal ośmiogodzinnym The BSS Forum. To dla nich szansa na wymianę ważnych doświadczeń, rozszerzenie kontaktów biznesowych i czerpanie inspiracji od liderów BSS i outsourcingu.

Przypomnijmy, że jeszcze czwartkowego wieczoru, już po zamknięciu tegorocznego The BSS Forum uczestnicy przeniosą się do Gdynia Areny. Tam odbędzie się Gala Outsourcing Stars – to między innymi widowiskowe wręczenie nagród w kilku branżowych kategoriach i swoiste podsumowanie minionego roku dla BSS oraz outsourcingu. Głównym patronem obu wydarzeń jest miasto Gdynia.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko