mobile

Gdańskie Lato Muzyczne na Ołowiance

Gdańskie Lato Muzyczne zaczyna się na Ołowiance. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na Koncerty Promenadowe, które odbędą się w trzy kolejne niedziele czerwca od godziny 18:00. Pierwszy będzie miał miejsce już 12.06.
 

Gdańskie Lato Muzyczne na Ołowiance

Mariusz Patyra to jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków młodego pokolenia. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów pojawi się 12.06 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na I Koncercie Promenadowym z repertuarem romantycznym. To jednak nie wszystkie niespodzianki tego romantycznego wieczoru... II Koncert Promenadowy, który odbędzie się 19.06 o godzinie 18:00, nosi tytuł „Z francuskich salonów do amerykańskich klubów jazzowych”. I część koncertu odbędzie się na Sali Koncertowej. Tam Roberto Prosseda na pedal piano uraczy publiczność utworami francuskich klasyków: Gounoda, Bizeta i Dukasa. Z kolei w II części na Scenie Letniej Filharmonii Gary Guthman zaserwuje publiczności pełne energii standardy jazzowe. Podczas III Koncertu Promenadowego, 26.06 o godzinie 18:00, na Scenie Letniej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie można usłyszeć arie operowe, operetkowa i… chińskie pieśni ludowe. To za sprawą 12 chińskich śpiewaków, którzy przyjadą do Gdańska na specjalne zaproszenie PFB. Na scenie usłyszymy wraz z nimi Królewską Orkiestrę Salonową. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt.

Na część koncertów wstęp jest wolny, na część płatny – jest to na pewno nie lada gratka zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda