mobile
REKLAMA

Gdańsk został doceniony!

Gdańsk zajął drugie miejsce wśród najlepszych i najczęściej polecanych miast w Polsce!

Redakcja/Inf. prasowa
Gdańsk został doceniony!

- Dobra reputacja to rzecz bardzo ważna. Dla miasta – bezcenna. Dobra reputacja nie pojawia się z dnia na dzień, pracuje się na nią długo, ale warto. Kolejny znakomity wynik Gdańska potwierdza, że nasze miasto w mądry i zrównoważony sposób rozwija się, a zarazem potrafi umiejętnie wykorzystywać i komunikować swoje atuty – komentuje wyniki Anna Zbierska z zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Ankieta wskazała miasta wojewódzkie cieszące się najlepszą reputacją wśród Polaków. W rankingu prym wiedzie Kraków (73 pkt.), a drugą pozycję ex aequo zajmują Gdańsk (72 pkt.) i Wrocław (72 pkt.). Na trzecim miejscu znajduje się Poznań (71 pkt.), a następnie Szczecin (69 pkt.) i Warszawa (68 pkt.). Kraków na pozycję lidera awansował z czwartego miejsca względem rankingu generalnego reputacji miast wojewódzkich z 2016 r. Gdańsk utrzymał swoją drugą lokatę. W pierwszej edycji rankingu czołową piątkę miast wojewódzkich o najwyższej reputacji tworzyły Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków i Warszawa.

W badaniu, ktore zostało zrealizowane na zlecenie Fundacji na rzecz reputacji marki „Premium Brand”, brano pod uwagę poziom odwiedzania i udzielone w ciągu ostatnich 12 miesięcy rekomendacje. Pierwsza trójka najczęściej odwiedzanych miast wojewódzkich pokrywa się z czołówką ośrodków miejskich najczęściej polecanych w ostatnim roku.

Warto podkreślić, że Gdańsk jest doceniany także za granicą, o czym świadczy zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie European Best Destination - zaraz po tak takich potęgach turystycznych jak Porto i Mediolan. Sukces jest tym większy, bo miasto po raz pierwszy uczestniczyło w tej rywalizacji i jako debiutant od razu znalazło się na podium. Z oddanych ponad 425 tys. głosów z 170 krajów, prawie 47 tys. trafiło do Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko