mobile

Gdańsk wyciąga rękę do bezrobotnych

Osoby bezrobotne, a także pracujące za minimalne wynagrodzenie zaproszeni są do udziału w projekcie „Cała Naprzód II”, dzięki któremu można znacznie poprawić swoją życiową sytuację. Są jeszcze wolne miejsca. To propozycja dla osób, które ukończyły 30 lat.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Gdańsk wyciąga rękę do bezrobotnych

Nabór uczestników do projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku trwa. Zgłaszają się kolejni zainteresowani poprawą swojej sytuacji. To osoby bezrobotne, w najtrudniejszej sytuacji na rynku zatrudnienia i tzw. „ubogie pracujące”. Uczestnikom organizatorzy zapewniają bezpłatną pomoc specjalistów m.in. doradcy zawodowego, psychologa, pedagoga, pośrednika pracy. Szeroki wachlarz bezpłatnych szkoleń, kursów dostosowanych do potrzeb, oczekiwań, kompetencji oraz pasji i zawodowych marzeń. Każdy z uczestników zostanie objęty zindywidualizowanym wsparciem i doradztwem. 

- Udział w tym aktywizującym projekcie to wyłącznie korzyści - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – To możliwość rozwoju, znalezienia pracy dającej stabilizację. To także poprawa jakości życia człowieka.

Do współpracy zapraszeni są także pracodawcy, którzy chcą zatrudnić beneficjentów „Całej Naprzód II”. Organizatorzy proponują w zamian refundację kosztów wynagrodzenia pracowników, w okresie nawet do 12 miesięcy.

Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2021 roku i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Współrealizatorami są gminy: Pszczółki i Suchy Dąb.

Zgłoś się!
Chętni do udziału w „Całej Naprzód II” proszeni są o kontakt: ul. Lęborska 3b (STARTER), lok. 1.32, 80-386 Gdańsk, tel. 58 347 82 99 lub 508 900 812, e-mail:calanaprzod@mopr.gda.pl

 

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda