mobile
REKLAMA

Gdańsk Wrzeszcz. Teren po byłej Gedani. Będzie boisko, ale...

Teren po klubie sportowym Gedania w Gdańsku Wrzeszczu może zostać zagospodarowany na dwa sposoby. Alternatywne koncepcje przedstawił deweloper Robyg.

mat. prasowe
Gdańsk Wrzeszcz. Teren po byłej Gedani. Będzie boisko, ale...

Generalnie pomysł sprowadza się do tego, że albo będzie tam boisko i hotele albo park i osiedle.

Deweloper kupił teren w kwietniu tego roku. Przed nim jednak trudna droga do inwestycji, bo część mieszkańców obawia się, że w tym miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe i stracą teren atrakcyjny dla rekreacji i wypoczynku. Robyg zadeklarował jednak, że tak nie będzie

- Jesteśmy głównie deweloperem mieszkaniowym, ale robimy także inne inwestycje. Nasze pierwotne założenie było takie, żeby tu wybudować osiedle. Ale zdajemy sobie sprawę, że jest tu plan zagospodarowania przestrzennego, który mówi o wybudowaniu na tym terenie pełnowymiarowego boiska oraz obiektów służących sportowi i rekreacji. W związku z tym wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców i zdecydowaliśmy, że będziemy realizować to, co nam prawo narzuca, czyli wybudujemy boisko – powiedział podczas niedawnego spotkania z mieszkańcami Zbigniew Okoński, prezes zarządu firmy Robyg.

Spotkanie szeroko opisuje portal trojmiasto.pl.

Pierwsza koncepcja, która zakłada, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie zostanie zmieniony zakłada powstanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego 105 na 68 metrów z trybunami na 300 osób oraz naziemnego parkingu na 122 samochodów. Obok miałby stanąć 15-metrowy dom seniora, przychodnia rehabilitacyjna, hotel oraz lokale użytkowe..

Gdyby jednak plan został zmieniony, powstanie więcej mieszkań. Nie będzie boiska a zamiast tego hektarowy park z siłownią na świeżym powietrzu. Boisko powstałoby gdzie indziej. Przedstawiciele zadeklarowali, że sfinansowałby by jego budowę przy liceum nr II przy ulicy Pestalozziego.

O CO CHODZI MIESZKAŃCOM

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko