mobile
REKLAMA

Gdańsk - ekspertem w zakresie profilaktyki grypy

Za realizację programów szczepień ochronnych przeciwko grypie Gdańsk otrzymał tytuł Eksperta w zakresie profilaktyki grypy w Ogólnopolskim Programie Zwalczania Grypy. Programy szczepień ochronnych dla mieszkańców w wieku powyżej 60, 65 i 70 roku życia Gdańsk realizuje od 2006 roku.

 

informacja prasowa
TAGI
Gdańsk -  ekspertem w zakresie profilaktyki grypy

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest społeczną inicjatywą niezależnych ekspertów medycznych. Ekspertem Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zostaje jednostka samorządu terytorialnego, która wcześniej była już trzykrotnie nagradzana w Konkursie. Nagroda została wręczona podczas X Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2018 w Warszawie.

Programy szczepień ochronnych w Gdańsku realizowane są od 2006 roku. Do 2020 r. realizowany jest program zdrowotny pod nazwą "Zaszczep się przeciwko grypie, a będziesz cieszył się jesienią życia" ujęty w Gdańskim Programie Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym na lata 2017-2020. Każdego roku ze szczepień finansowanych z budżetu miasta korzystało od ponad trzech do ponad pięciu tysięcy gdańszczanek i gdańszczan w wieku powyżej 60, 65 i 70 roku życia.

Począwszy od 2017 roku grupą objętą programem są gdańszczanki i gdańszczanie po 65 roku życia, ze wskazaniem lekarskim do szczepienia przeciw grypie. W ramach programu w Gdańsku prowadzona jest też edukacja w zakresie znaczenia szczepień ochronnych i zagrożeń wynikających z braku szczepienia oraz pod względem postępowania w przypadku wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Szczepienia wykonywane są w okresie od września do początku grudnia w wybranych placówkach na terenie miasta.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda