mobile
REKLAMA

Gdańsk. Budżet Obywatelski. Wyniki głosowania

W piątej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowanych 5 projektów ogólnomiejskich i 96 projektów dzielnicowych spośród 297 złożonych.

inf. prasowe
Gdańsk. Budżet Obywatelski. Wyniki głosowania

Budżet obywatelski to ogólnomiejskie głosowanie, w którym wybierane są wymyślone przez mieszkańców projekty małych inwestycji z różnych dziedzin - np. komunikacji czy spędzania czasu wolnego. W tym roku władze gminy przeznaczyły na nie 14 mln zł z czego 11,2 mln zł na projekty dzielnicowe i 2,8 mln zł na projekty ogólnomiejskie. Przez dwa tygodnie mieszkańcy Gdańska głosowali na blisko 300 projektów. W sumie wzięło w tym udział 44 655 osób, czyli 11 proc. uprawnionych do głosowania. Mimo iż frekwencja nie była wyższa niż w pierwszej edycji, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest zadowolony.

- Tegoroczny wynik też jest bardzo dobry. Tradycyjnie już większość głosów, to głosy pań – widać że to one mają w Gdańsku więcej do powiedzenia – podsumował Adamowicz.

Prezydent zachęca do udziału w przyszłorocznym głosowaniu - do wydania będzie aż 18 mln zł.

- Cenne jest to, że każda kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego to zmiany, pewna ewolucja w myśleniu o potrzebach naszej społeczności. Zdarzają się wśród pomysłów wnioski stricte inwestycyjne – remont chodnika drogi, ale coraz więcej jest też projektów śmiałych, nietypowych, dotyczących np. rekreacji, różnych form wspólnej aktywności, ale też kultury – podsumował wyniki Paweł Adamowicz.

WYNIKI GŁOSOWANIA  W POSZCZEGÓLNYCH DZIELNICACH

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda