mobile

Gdańsk będzie gospodarzem finału najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie

Po 17 globalnych finałach rozegranych w najbardziej rozpoznawalnych miastach na całym świecie, 18. edycja Red Bull BC One World Final odbędzie się w Gdańsku. Międzynarodowe wydarzenie taneczne, w którym najlepsi b-boys i b-girls na świecie będą walczyć o tytuł mistrza, zaplanowano na 6 listopada 2021.

Informacja prasowa
Gdańsk będzie gospodarzem finału najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie

W tym roku po raz pierwszy globalny finał najbardziej prestiżowych zawodów Red Bull BC One odbędzie się w Polsce. Podczas serii wydarzeń, która obejmuje ponad 60 imprez kwalifikacyjnych w 30 krajach, najlepsi b-boye oraz b-girls zmierzą się w walce o miejsce na światowej scenie i awans do wielkiego finału. Impreza będąca ukoronowaniem międzynarodowych eliminacji odbędzie się w Gdańsku, 6 listopada 2021. Miasto Gdańsk jest oficjalnym partnerem wydarzenia i ugości wszystkich krajowych mistrzów walczących o miejsce na liście startowej światowego finału, która obejmie szesnastu b-boyów i szesnaście b-girls.

- Światowe finały BC One w Polsce to dla mnie świetne pole do wymiany umiejętności, zaprezentowania polskiego stylu. Polska scena taneczna będzie mogła obcować z uczestnikami z całego świata i tym sposobem również się rozwijać - komentuje b-boy Thomaz, zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland 2016 i 2019. -  To wydarzenie na pewno skupi uwagę na lokalnej scenie tanecznej i pomoże wynieść kilka nowych osób na arenę międzynarodową

Ostatnia edycja Red Bull BC One World Final, która odbyła się w 2020, została przeprowadzona w nieco zmienionym formacie, w finale udział wzięli jedynie zaproszeni zawodnicy. Tytuł mistrza zabrał do rodzinnej Japonii b-boy Shigekix, najmłodszy zwycięzca w historii zawodów, natomiast zwyciężczyni Red Bull BC One World Final 2019 w Mumbaju, b-girl Kastet z Rosji, wywalczyła swój drugi mistrzowski pas. B- girl Kastet została pierwszą zawodniczką w historii, która może pochwalić się dwoma tytułami Mistrzyni Świata Red Bull BC One z rzędu, dzięki czemu niedawno zasłużenie dołączyła do składu Red Bull BC One All Stars – jednej z najlepszych breakingowych ekip na świecie.

Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

Fot. Little Shao/gdańsk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda