mobile
REKLAMA

Gadają o grach

Pog(R)adajmy to ogólnopolska inicjatywa stworzona przez pasjonatów i twórców gier wideo. Swobodne rozmowy z wybranym wcześniej tematem przewodnim odbywają się w każdą drugą środę miesiąca w kilkunastu miastach Polski. W maju po raz pierwszy dołączyła do nich także Gdynia.

Marek Nowak/fot.Mateusz Tabędzki
TAGI
Gadają o grach

Na pomysł i formułę spotkań organizowanych pod szyldem Pog(R)adajmy wpadł w 2013 roku Michał „Schemat” Wierzbicki prowadzący blog "Graczem od dziecka". Dziś odbywają się one regularnie praktycznie w całej Polsce. Prowadzone są zawsze pod okiem moderatora, na ten sam temat rozmawiają gracze we wszystkich miastach i zaczynają się od krótkiego przedstawienia uczestników, którzy zawsze powinni wskazać grę, w którą ostatnio grali. W ciągu ostatnich miesięcy uczestnicy omawiali między innymi problemy "gigantów" z branży gier (rozmowa dotyczyła zamknięć firm, dziwnych decyzjach i zmianach kadrowych), gry premium, mikrotransakcje i reklamy (próbując przy tym rozstrzygnąć jaki model jest najprzyjaźniejszy dla graczy i twórców gier), zaś majowym tematem były "Kontrowersyjne tematy w grach wideo".

W Gdańsku inicjatywa przyjęła się w styczniu 2017 roku, a stałym miejscem spotkań pasjonatów gier jest obecnie pub Pro-Rock przy Dworcu w Oliwie.

– Każde spotkanie to potencjalna burza mózgów, z której twórcy mogą wyłapać pomysły do tworzonych przez siebie gier, dostać feedback albo dowiedzieć się, czego gracze oczekują bądź też nie chcą – mówi Krzysztof Gołębiewski prowadzący Pog(R)adajmy w Gdańsku. – Gracze zaś mogą dzięki takim dyskusjom spojrzeć trochę szerzej na swoje hobby, dostrzec w nim może jakiś nowy, nieznany im dotąd aspekt, wymienić doświadczeniami albo po prostu mieć pretekst, żeby spotkać się ze znajomymi, z którymi dzielą to samo hobby.

Na spotkania w Pro-Rocku przychodzą fani i fanki zarówno konsol, jak i „pecetów”, nowości i starszych gier, a poza główną dyskusją wymieniają się też uwagami dotyczącymi ulubionych tytułów.

Gdyńską społeczność  graczy od maja przyjęła natomiast pod swój dach tutejsza Cybermachina. Podczas pierwszego spotkania klub odwiedziło kilkanaście osób, a organizatorzy podkreślają, że atmosfera była bardzo dobra i impreza wejdzie na stałe do kalendarza imprez. Spotkania Pog(R)adajmy są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozmawiać o swojej pasji do gier wideo.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda