mobile
REKLAMA

Fundacja OSHEE pomaga w walce o lepsze jutro dzieci i młodzieży

Ponad 100 000 złotych w postaci sprzętu sportowego i produktów marki OSHEE przekazała Fundacja OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” w ramach prowadzonych w 2018 roku działań charytatywnych. Pomoc trafiła do beneficjentów programu „Sprzęt Sportowy dla Domów Dziecka”, prowadzonego przez Fundację oraz akcji „Fabryka Remontów”, organizowanej przez Fundację „Fabryki Marzeń”.

informacja prasowa/fot. Biuro prasowe OSHEE
TAGI
Fundacja OSHEE pomaga w walce o lepsze jutro dzieci i młodzieży

Fundacja OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” od lat wspiera inicjatywy, których celem jest promocja aktywności fizycznej oraz pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W ramach tych działań, od marca 2017 roku, Fundacja prowadzi akcję „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”. Uzyskiwane w jej ramach środki pochodzą ze sprzedaży napojów izotonicznych o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE.


Pomoc dla domów dziecka


Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, z których 5% zysków jest co kwartał przekazywane organizacjom non-profit. Klienci, kupując specjalnie oznaczone produkty, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program zaopatrywania domów dziecka w sprzęt sportowy. Dzięki tej inicjatywie w 2018 roku udało się wyposażyć 10 placówek na terenie całej Polski za kwotę 85 131,71 złotych.


- Sport sprzyja kształtowaniu cech charakteru, które pomagają w usamodzielnieniu się i w konsekwencji ułatwiają start w dorosłe życie – mówi Mariusz Ryciak, wicedyrektor marketingu OSHEE. - Jako marka promująca aktywny styl życia, chcemy zachęcić dzieci do odkrycia w sobie pasji do sportu, by dać im szansę na lepszą przyszłość – dodaje Ryciak.


Wspólne inicjatywy


Od chwili swojego powstania, Fundacja OSHEE skupia się nie tylko na swojej działalności statutowej, ale także aktywnie angażuje się we wsparcie projektów innych instytucji. Tylko w tym roku, wspólnie z Fundacją „Fabryki Marzeń” oraz jej partnerami, Fundacja OSHEE pomogła aż 15 rodzinom. W ramach programu „Fabryka Remontów” osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mogą liczyć na poprawę warunków bytowych. Odnowienie łazienki, pokojów dziecięcych, a niekiedy całego mieszkania, mają stanowić motywację do dalszych pozytywnych zmian dla rodzin, które borykają się z wykluczeniem i problemami utrudniającymi zaspokojenie podstawowych potrzeb. W zakresie oferowanego wsparcia, Fundacja OSHEE w 2018 roku przekazała wybranym podopiecznym programu roczny zapas produktów marki OSHEE o wartości 21 811,33 złotych.


- Razem z Fundacją „Fabryki Marzeń” chcemy wspierać osoby potrzebujące, by pokazać im, że pozytywna zmiana w ich życiu jest możliwa, że nie są osamotnieni w swoich trudnościach i że mogą liczyć na pomoc innych. Wierzymy, że wsparcie w kryzysowych sytuacjach w dalszym życiu pomaga już samodzielnie uporać się z problemami. W ten sposób realizuje się nasze hasło: „Żyj, walcz, zwyciężaj!” – opowiada wicedyrektor marketingu OSHEE.


- Staramy się choć w najmniejszym stopniu naprawić świat dzieci, a niekiedy całych rodzin, dając im pozytywny impuls do dalszych zmian. Wspólnie pokazujemy, że wokół nich jest wielu ludzi, którzy gotowi są pomóc i okazać swoje wsparcie – mówi prezes Fundacji „Fabryki Marzeń”, Andrzej Załucki.


We wcześniejszych latach marka OSHEE angażowała się w akcje orgaznizowane przez charytatywną grupę biegową „Spartanie Dzieciom”, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna i Szlachetną Paczkę.

źródło : Biuro prasowe OSHEE

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda