mobile

Filmowy zawrót głowy: przegląd propozycji kinowych

Przysłowie "w marcu jak w garncu" sprawdza się idealnie. Pogoda zmienia się z dnia na dzień, raz słońce raz deszcz. Pomysły na spędzenie wolnego czasu najczęściej kończą się na pozostaniu w domu. W takich momentach najlepiej sprawdza się kino. Oglądanie filmu poza domem nadaje tej rozrywce innego wymiaru. Przedstawimy Wam kilka propozycji, które według nas są warte uwagi.

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI Kino
Filmowy zawrót głowy: przegląd propozycji kinowych

Bodo
Rok 1916. Młody Eugeniusz ucieka z domu. Rodzina chce, aby został lekarzem, jednak on marzy o karierze na scenie. Mimo iż nie jest do końca pewny czy to mu się uda. Już kilka lat później Bodo jest na szczycie sławy. Podpisuje kontrakt z wytwórnią z Hollywood, gdzie zamierza wyjechać wraz ze swoją drugą połówką. Marzenia legną w gruzach, kiedy wybucha wojna. 
Film inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych aktorów przedwojennego kina, obiektu westchnień kobiet i autorytetu mężczyzn.  W tytułowej roli występuje Tomasz Schuchardt. W kinach od 3 marca.
Maria Skłodowska-Curie 
Dramat biograficzny ukazujący niezwykłe życie naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków- polonu oraz radu, dwukrotnej Noblistki. Jest to przede wszystkim film o niezwykłej kobiecie, która zawojowała świat nauki, świat dostępny tylko dla mężczyzn. Maria Skłodowska- Curie była pierwszą kobietą w Europie, która otrzymała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej tytuł profesora, jednocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie. Film jest również portretem kochającej żony, opiekuńczej matki, kobiety z charakterem, choć pełnej sprzeczności. 
Niezwykła międzynarodowa produkcja o życiu polskiej Noblistki- Marii Skłodowskiej- Curie. Kobieta opuszcza ojczyznę i udaje się do Francji, aby rozpocząć karierę naukową. Film przenosi w czasie do Paryża, który jest miastem romansów i intryg. W tytułowej roli Karolina Gruszka. Film na ekranach kin już od 3 marca.
Pokot
Akcja filmu rozgrywa się w Sudetach. Główną postacią jest emerytowana inżynierka- Janina Duszejko. Kobieta jest z zamiłowania astrolożką i wegetarianką. Podczas śnieżnej i zimowej nocy inżynierka znajduje ciało swojego sąsiada, który jest kłusownikiem. Okoliczności tej śmierci są dość tajemnicze. Jedynym śladem w tej sprawie są ślady saren wokół domu ofiary. Duszejko rozpoczyna własne niekonwencjonalne śledztwo, kiedy widzi  bezwład policji.
Produkcja poruszająca i wstrząsająca. Postać nieustraszonej emerytki wciela się Agnieszka Mandat. Film dostępny w kinach od 24 lutego.
XXX: Reaktywacja
Xander Cage po wielu latach dobrowolnego wygnania powraca, aby po raz kolejny stanąć na drodze wojownika Xianga. Wygnany wie iż w Xiang posiada śmiercionośna i zagrażającą ludzkości broń zwaną "Puszką Pandory". Xander reaktywuje nową grupę sprzymierzeńców, aby pokonać wroga. Jednak tym razem nie będzie tak łatwo. Cage wie, że jest zamieszany w zmowę na najwyższych szczeblach rządów światowych, co wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem dla niego samego. 
Produkcja jest trzecim rozdziałem serii, która zdefiniowała gatunek szpiegowskiego thrillera. W postać Xandera Cage'a wciela się Vin Diesel. W kinach od 24 lutego.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko