mobile
REKLAMA

Ferie w Trójmieście – czy co, gdzie i kiedy?

Po Świętach Bożego Narodzenia dzieci idą zazwyczaj tylko na chwilę do szkoły, ponieważ nim się obejrzą przychodzą upragnione ferie. Niestety ten czas może być mniej radosny dla rodziców, którzy pracując nie mogą poświęcić całego dnia na opiekę przy dziecku. Na szczęście istnieje mnóstwo alternatyw, aby pociecha nie zanudziła się na śmierć w czterech ścianach domu. Prawie wszędzie zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku przez minimalnie osiem godzin. W tym roku ferie zaczynają się 29 stycznia i trwają do 11 lutego.

Dagmara Gradolewska
TAGI
Ferie w Trójmieście – czy co, gdzie i kiedy?

Wyjazd

Jedną z alternatyw są kolonie i wyjazdy zimowe. Dziecko cieszy się aktywnie spędzonym czasem wśród rówieśników, a rodzic ma trochę swobody i odpoczynku od codziennych obowiązków. Jedynym problem związanym z tą aktywnością może być koszt takiej wycieczki. Oczywiście można trafić na promocję, ale wtedy najlepiej pomyśleć o tym zawczasu.

Trochę kultury

W mieście zazwyczaj mieści się sporo organizacji, czy placówek, które promują kulturę i organizują przeróżne wydarzenia. W ferie również można spędzić tam czas na wiele sposobów. Oto lista ciekawych zajęć odbywających się w danych placówkach:

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – podwodny hokej, joga
  • Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej – wszystkie atrakcje i dostęp do sprzętów jest bezpłatny i nie wymaga zapisów
  • Gdańska Galeria Miejska – warsztaty z ceramiki i linorytu
  • PGE Arena Gdańsk – zjazd kolejką tyrolską spod dachu stadionu
  • GAK – warsztaty chóralne, teatralne, wokalne, plastyczne, zajęcia z ceramiki, taneczne,  oraz tegoroczne zajęcia etnograficzne i integracyjne  pt. „ Międzykulturowe ferie artystyczne”

Basen za zeta

Jest to akcja ciesząca się największą popularnością i zainteresowaniem dzieci. Przedsięwzięcie organizuje MOSiR w Gdańsku. Jak sama nazwa wskazuje dzieci będą mogły skorzystać z basenu pływackiego za symboliczną złotówkę.  Wejścia odbywają się o pełnych godzinach i trwają 45 minut. Popływać można w basenach na Chełmie oraz Osowej.

Powrót do szkoły

Dla wielu dzieci pójście do szkoły w ferie może być największym koszmarem. Jednak rodzice powinni spróbować je przekonać zajęciami takimi jak pierwsza pomoc przedmedyczna, czy zajęcia komputerowe. W każdej szkole znajdzie  się coś co przyciągnie miłośników danej dziedziny. Szkoła Podstawowa nr 76 zaprasza na „ Historyczne ferie”, czyli poznawanie zabytków Gdańska.  Z kolei szkoła nr 50 znajdująca się na Śródmieściu oferuje dzieciakom wyżycie się artystyczne czyli „ coś z niczego”. W szkole podstawowej nr 60 aktywne dzieci będą mogły po uprawiać sport z kolegami, a po wysiłku upiec pączki oraz faworki.

Biblioteki

Pomimo iż to miejsce również może nie przyciągać uczniów w wolne dni, to warto zagłębić się w program zajęć w najbliższej bibliotece. Przykładowo Mediateka Manhattan zaprasza wszystkich na zajęcia plastyczne pt „ zima z wyobraźnią”.  Dzięki temu dziecko może połączyć przyjemne z pożytecznym i w nieświadomy sposób nauczyć się czegoś nowego oraz rozwinąć swoje pasje.

Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronach internetowych wybranych placówek.

Źródło fotografii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zima#/media/File:Snow_Scene_at_Shipka_Pass_1.JPG

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko